AİMSAD SEKTÖRE HIZLI GİRİŞ YAPTI

AİMSAD SEKTÖRE HIZLI GİRİŞ YAPTI

Ağaç işleme makine ve yan sanayisinin Haziran ayına kurulan çiçeği burnunda derneği AİMSAD, sektöre hızlı giriş yaptı.

İlk Yönetim Kurulu Toplantısı’nı 11 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştiren AİMSAD, öncelikle kuruluş çalışmalarını Tuzla’da yapmış olduğu Genel Merkezi’ni Kartal’a taşıma kararı aldı.

İlk aşamada yaklaşık 50 sektör firmasına üyeliğe davet mektubu gönderen AİMSAD’ın, sene sonuna kadar aşamalı olarak sektördeki tüm firmaları üyeliğe davet etmesi bekleniyor.

Bu arada Bakanlıklar ve uluslararası kuruluşlar nezdindeki çalışmalarına da başlayan AİMSAD; kamu kurumları nezdindeki ilk toplantısını, 3 Temmuz 2014 tarihinde Ankara’da; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü temsilcileri ile gerçekleştirdi.

Bakanlık Daire Başkanı Erol FERHAT yönetiminde, Şube Müdürü Erhan BAYRAK ve beraberinde birçok şubeden mühendis ve uzman yardımcılarının katılımıyla ASO Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda; AİMSAD’ı Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa S. EROL ve AİMSAD Genel Sekreteri Gamze TAŞPOLAT ALTINYAY temsil etti.

Uluslararası bir boyutu da olan toplantıya, AİMSAD’ın Eylül ayında üye olmayı planladığı Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu’nun (EUMABOIS) Önceki Dönem Başkanı Gianni GHIZZONI ile EUMABOIS Teknik Uzmanı Iuri BETTI de katıldı.

Bakanlık temsilcileri ve Ağaç İşleme Sektörü Heyeti arasında gerçekleşen üç saatlik toplantıda sektörün sorunları masaya yatırıldı ve çözümüne yönelik olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın