Faaliyetlerimiz

Makina Teknik Komitesi’nin (MAKTEK) 28. Toplantısı, 27 Şubat 2018’de Ankara’da gerçekleştirildi. T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıda, ağaç işleme ve yan sanayi sektörünü AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak temsil etti.

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İşadamları Derneği (AİMSAD) işbirliği ve TÜYAP organizatörlüğünde bu yıl ikinci kez İzmir’de düzenlenen, ağaç işleme teknolojisi ve mobilya yan sanayi sektörlerinin buluşmalarından biri olan İZWOOD 2018 Fuarı, Fuar İzmir’de yapıldı.

AİMSAD, İtalya’nın Milano kentinde 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Xylexpo Fuarında Türk ağaç işleme makineleri sektörünün tanıtımını yaparak ziyaretçilere bilgi verdi.

Orman ürünleri, kağıt ve mobilya sanayi ile ilgili mevzuatın hazırlanması ve uygulanması konusunda yapılacak çalışmalara alt yapı oluşturmak, sektörü yakından takip ederek sorunlarına ilişkin çözüm yolları ...

Fuarİzmir’de 10-14 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen İZWOOD 2018 Fuarı’nın 3. gününde, TÜYAP’ın destekleri ile AİMSAD tarafından gala yemeği ve ödül töreni düzenlendi. 12 Nisan ...

Bu yıl Yunanistan’ın başkenti Atina’da 7.’si düzenlenen MEDWOOD Fuarı, ahşap, malzeme ve makine endüstrisinde faaliyet gösterenlere dört gün boyunca heyecan verici deneyimler sundu. 26-29 Nisan tarihleri ara...

AİMSAD üyelerinin birlikte yer aldığı Türkiye pavilyonu, Dubai Wood Show 2018 fuarında alıcı firmaların yoğun ilgisine sahne oldu. Türk ağaç işleme makineleri firmalarının damgasını vurduğu fuarda AİMSAD heyetinin yaptığı birçok ziyaret ve toplantı ise ülkeler arası sektörel ilişkilerin kurulmasını ve güçlendirilmesini sağladı

Geçen yıl nisan ayındaki İZWOOD Fuarı çerçevesinde ilki yapılan Ağaç İşleme Teknolojileri Paneli’nin ikincisi, bu yıl 12-13 Nisan tarihlerinde sanayiciler ile akademisyenleri bir araya getirdi. İlki büyük beğeni toplayan panel, geçen yılki gibi bu yıl yine yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Geçen yıldan farklı olarak akademisyenlerin de söz aldığı panelde, sanayici ve akademisyenlerden oluşan toplam 15 konuşmacı sunum yaptı.

Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclis Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 10 Ocak 2018 tarihinde Ankara’daki TOBB Sosyal Tesisleri Şefik Tokat Toplantı Salonu’nda düzenlendi. TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclis üyelerinin katılım sağladığı toplantıda, AİMSAD adına Genel Sekreter Arif Onur Kaçak bulundu.

AİMSAD, 19-21 Ekim 2017 tarihleri arasında Düzce’de düzenlenen “Mobilya Endüstrisinde Üniversite-Sanayi İşbirliğinin Önemi ve Kurumsal Gelişim” temalı 4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi’nde standı ve görüşleriyle yer aldı. AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, Üniversite-Sanayi İş Birliği panellerinin ikincisine konuşmacı olarak katıldı.

MTC 161 Takım Tezgahları altında faaliyet gösteren SC4 Ağaç İşleme Makineleri Ayna Komitesi, Başkan ve Başkan Vekili seçimi ve diğer komite faaliyetlerini görüşmek üzere 24 Şubat 2017 tarihinde AİMSAD ev sahipliğinde bir araya geldi.

Türkiye’de ağaç işleme makineleri sektörünün çatı örgütü AİMSAD, 12’den fazla ülke pavilyonunun bulunduğu IndiaWood2018 Fuarı’na, Makine İhracatçılar Birliği (MAİB) ile bi...

Ağaç işleme sektörü ile ilgili dünyadaki en önemli pazarlardan biri olan Rusyada düzenlenen mobilya ve ahşap işleme makineleri fuarında, 14 firma ülkemizi temsil etti. İki yılda bir Crocus Expo’da gerçekleştirilen 15. WOODEX Moskova Fuarı’nın bu yılki organizasyonuna AİMSAD, Türk Pavilyonu olarak katıldı.

AİMSAD Heyeti tarafından 22 Şubat 2016 tarihinde Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’na (MAKFED) gerçekleştirilen ziyaret ve MAKFED Genel Sekreteri Dr. Süfyan EMİROĞLU’na iletilen talep neticesinde AİMSAD, Federasyon Yönetim Kurulu’nun aynı tarihli kararı ile MAKFED’e gözlemci statüsü ile üye oldu.

Yıllardır sektöre yön veren, en yeni trendlerin, inovatif ürünlerin sergilendiği Ağaç İşleme Makineleri Fuarı, bu yıl 30. kez sektöre kapılarını açacak. Fuar firmalara bu yıl da, verimliliklerine katkı sağlayacak ürünleri, iş birlikteliklerini ve çözüm ortaklıklarını bulma fırsatı sunacak.