Faaliyetlerimiz

Sektörün yol göstericisi olan AİMSAD, anlaşma yaparak üyelerine avantaj sağladığı firma ve kurum sayısını artırmaya devam ediyor.

Mesleki eğitim merkezi projesi kapsamında Dikmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve MAN Türkiye A.Ş. firmasının yıllardır yürüttükleri çalışmaların yerinde incelendiği ziyarette, AİMSAD tarafından İstanbul’da hayata geçirilmesi planlanan mesleki eğitim merkezi projesine altyapı oluşturması için önemli bilgiler alındı.

Okul Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Projesi kapsamında İstanbul Ticaret Odası tarafından Cemile Sultan Korusu tesislerinde yapılan Okul Sanayi İş Birliği Vizyonu toplantısına, Haydarpaşa EML ile eğitim konusunda işbirliği yapmaya hazırlanan AİMSAD da katıldı.

Ağaç işleme makineleri sektörü, bünyesinde faaliyet gösteren iş kadınlarının yaptığı işbirliği ile gücüne güç katacak.

AİMSAD’ın desteklediği, Kuzey Afrika bölgesinin önde gelen fuarlarından olan Cairo Woodshow Fuarı 25 ülkeden 7 bin 400 ziyaretçisi, 120 katılımcı firması ile ağaç işleme makinaları ve yan sanayi sektörüne ...

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO), Makine ve Ekipmanları Meslek Komitesi ile Takım Tezgahları ve Otomasyon Meslek Komitesi, ‘Türkiye Makine Sanayi 2019 Vizyonu Sektörel Toplantısı’ düzenledi.

Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi Dekanlığı ile AİMSAD arasında yapılan işbirliği protokolü ile öğrencilere staj yeri sağlanması yanı sıra Avrupa Birliği Projeleri, TÜBİTAK Projeleri, KOSGEB Projeleri, Ar-Ge ve Ü...

Ahşap, orman ürünleri ve teknolojileri sektörlerinde yenilik ve trendlerin yanı sıra, ağaç işleme makineleri firmalarının en son teknolojideki ürün ve hizmetlerini sergiledikleri, yerli ve yabancı ziyaretçi açısından etkin ve verimli bir pazarlama alt yapısı oluşturarak sektörün hareketlenmesine katkı sağlayacak 2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları, 10-14 Nisan 2019 tarihleri arasında, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor.

AİMSAD üyelerinin birlikte yer aldığı Türkiye pavilyonu, Dubai Wood Show 2019 fuarında alıcı firmaların yoğun ilgisine sahne oldu. Fuarda AİMSAD heyetinin yaptığı birçok ziyaret ve toplantı ise ülkeler arası sektörel ilişkilerin kurulmasını ve güçlendirilmesini sağladı.

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İşadamları Derneği (AİMSAD), üye firmalarında çalışan kadın yöneticiler ve kadın çalışanlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla rol aldıkları reklam filminde “Kadın başımıza çıktık yola, kadın başımıza başarıyoruz” diyerek, kadınların her alanda başarılı olabileceğine dikkat çeken bir mesaj yayınladı.

Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED)’in, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yöntem Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (YEUAM) ile birlikte yürüttüğü, eğitim programı tamamlandı. Ankara Kalkın...

AİMSAD önderliğinde Adana’da bu yıl ikinci kez düzenlenen Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda iş insanının katılımıyla 10-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Adana Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İşadamları Derneği (AİMSAD) Türkiye’nin 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde belirlenen mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi, okul-sanayi işbirliğinin hızlandırılması projesine deste...

AİMSAD tarafından düzenlenen Geleneksel İftar Yemeği, ağaç işleme makineleri, mobilya ve makine sektörünün önde gelen isimlerinin biraraya geldiği önemli bir buluşma noktası oldu.

Üyesi olduğumuz MAKFED - Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu başta olmak üzere birçok sektörel dernek tarafından desteklenen www.yerliara.com portalı ile AİMSAD olarak anlaşmalı kuruluşlar kapsamında işbirliği...