Sektördeki işkadınları güçbirliği için toplandı

Sektördeki işkadınları güçbirliği için toplandı

Sektörde kadınların mevcudiyetini ortaya koymak, kadın istihdamının önemine dikkat çekmek ve yeni projeler üretmek için organize edilen Kadınlar Kurulu Toplantısı ile sektörde yeni bir güç birliğine imza atılıyor. Bu çerçevede 31. Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nın dördüncü günü olan 16 Ekim 2018 tarihinde Tüyap Sardunya Restoranda ilki gerçekleştirilen AİMSAD Kadınlar Kurulu Toplantısı’na Feniş Makine firmasını temsilen Tijen Akoğlu, Biesse Türkiye firmasını temsilen Yelda Akıncı, Netmak Kesici Takımlar firmasını temsilen Melike Türksever Yılmaz, Hasdem Makine firmasını temsilen Didem Fatma Demir ve UV Teknoloji Kimya Makineleri firmasını temsilen ise Münevver Çiloğlu katıldı. AİMSAD Mali ve İdari İşler Sorumlusu Ezgi Kurt’un açtığı toplantıda, Kurul Üyelerinin tanışmasının ardından Kurul’un çalışma alanına giren ve öncelikli olarak ele alınacak konular belirlendi ve yapılabilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda sektörde kadın istihdamı, topluluk bilinci ve staj konularının öneminin anlatıldığı bir sunum gerçekleştiren Hasdem firması temsilcisi Didem Fatma Demir, bu konuda AİMSAD olarak neler yapılabileceği konusunda katılımcıların fikirlerini aldı. Tijen Akoğlu’nun bu konuların değerlendirilebileceği ve neler yapılabileceği hakkında AİMSAD Yönetim Kurulu’ndan fikir alınabileceğini ifade etmesinin ardından, sunumun Yönetim Kurulu ile paylaşılmasına karar verildi.

Kadın Kurulu Üyeleri toplantıda, 8 Mart Dünya Kadınlar gününe yönelik nasıl bir çalışma yapılması gerektiği ile ilgili de görüş alışıverişinde bulundu. Konu ile ilgili söz alan Kurul Üyesi Yelda Akıncı, 8 Mart Kadınlar Günü için sektör kadınlarının oluşturacağı bir videonun hazırlanabileceği ve bu videonun hem AİMSAD sosyal mecralarında hem de üye firmaların sosyal mecralarında yayınlanabileceğini söyledi. 1. Kadınlar Kurulu Toplantısı’nda yeni projelere yönelik fikirlerini aktaran üyeler, AİMSAD Dergisi’nde “Kadınların Sesi” adı altında bir bölüm oluşturulabileceğini ve bu bölümün her sayısında sektördeki kadınların çalışma hayatındaki hikayelerinin, sorunlarının ve başarılarının anlatılabileceğini dile getirdiler. Son olarak toplantıda görüşülen konuların AİMSAD Yönetim Kurulu ve AİMSAD Basın Yayın ve Tanıtım Komitesi ile paylaşılmasına, gelecek cevaplara göre görüşülen konuların bir sonraki toplantıda tekrar ele alınmasına karar verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın