MAKFED, Trakya’da Makine İhtisas OSB kuracak

MAKFED, Trakya’da Makine İhtisas OSB kuracak

Sektörü ileri taşıyacak projeleri ile dikkat çeken Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED), sektörü dağınık yapısından kurtarıp bir araya toplayacak bir organize sanayi bölgesi hayata geçiriyor. Makine sektörünü yetersiz kalan OSB’lerden, küçük sanayi siteleri ve şehir içinden kurtarıp birçok avantajın bir arada sunulduğu bir OSB’de toplayacak Makine İhtisas OSB, Kırklareli-Vize’de kurulan PAGDER&ASLAN Plastikçiler İhtisas Özel OSB’ye komşu olacak.


MAKFED, sektörün Trakya Bölgesi’ndeki ilk ve tek ihtisas organize sanayi bölgesini Polat Renaissance Otel’de düzenlediği tanıtım toplantısı ile tanıttı. AİMSAD adına Başkan Mustafa Erol ile Genel Sekreter Arif Kaçak’ın katıldığı Makine İhtisas OSB Tanıtım Toplantısı makine üreticilerinden yoğun ilgi gördü. Toplantıda konuşan PAOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Asrey İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fidan Aslan Eroğlu,  “Yüzde 30 daha ucuz enerjiden yüzde 45 yatırım teşvikine, İstanbul ve Avrupa’ya komşu lokasyondan taşınma kredi desteğine kadar pek çok avantajın yanı sıra modern alt yapı olanakları ve sosyal yaşam alanları ile makine sanayimizi ihtiyaç duyduğu bir ihtisas OSB’ye kavuşturmayı hedefliyoruz” dedi.


Fidan Aslan Eroğlu’ndan sonra söz alan TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi Başkanı Kutlu Karavelioğlu, konuşmasında yüksek teknolojinin önemine dikkat çekerken MAKFED Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran ise, Makine İhtisas OSB’nin sektörün ihtiyaç duyduğu sinerjiyi yaratarak makine imalat sanayini ileri noktaya taşıyacağını dile getirerek, “OSB’mizi Türkiye’nin göz bebeği, Avrupa’ya komşu konumu ile de öne çıkan Trakya Bölgesi’nde kuruyoruz. Makine İhtisas OSB ile üreticilerimizi sektörün ihtiyaçlarına cevap veremeyen OSB’lerden ve şehrin sıkışık yapısından kurtarmayı hedefliyoruz. Katılımcı firmalarımız için son derece kârlı bir yatırım olacak OSB’miz sektörel kümelenme ile makine sanayinin küresel rekabette elini güçlendirecek” diye konuştu.


MAKFED Makine İhtisas OSB’ye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Kırklareli Valisi Osman Bilgin de, “Biz kendi ilimizde tüm sanayicilerin hizmetkarıyız, onlarla birlikte bu yatırımın ve altyapı çalışmalarının gerçekleşmesi yönünde her türlü katkıyı sağlayacağımızı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın