Sektörden Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı Mayıs ayı dış ticaret endekslerini açıkladı. Buna göre; ihracat birim değer endeksi mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,9 arttı. Endeks, bir öncek...

2018 yılı Mayıs ayında cari işlemler açığı, bir önceki yılın mayıs ayına göre 516 milyon dolar artarak 5 milyar 885 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bunun sonucunda, 12 aylık cari işlemler açığı 57 milyar 637 milyon dolar oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), 30 Haziran tarihinde düzenlenen 25’inci Olağan Genel Kurul’unda başkan seçilen İsmail Gülle görevi, eski başkan Mehmet Büyükekşi’den devraldı....

Mobilya sektörü kalifiye iş gücü sorununu aşmak için yeni bir proje üretti. Mobilyacılar, imece usulü fon oluşturup meslek liselerinin mobilya bölümü öğrencilerine 3 yıl süreyle burs vermek için harekete geçti.

Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile plastik mobilyalar hariç olmak üzere mobilya imalatının İstanbul hariç tüm illerde bölgesel olarak desteklenmesi sağlandı. Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında K...

Samsun Tekkeköy Belediyesi tarafından yapılan Türkiye’nin ilk Ekolojik Ahşap Oyuncak Müzesi’nde tamamen ahşap ve doğal ürünlerden yapılan oyuncaklar bulunuyor. Müzede ayrıca çocuklar için ahşap oyuncak oyun alanı ve oyuncak atölyesi de yer alıyor.

AİMSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreterliği ve Ankara Üyelerinden oluşan yoğun katılımlı Ankara Üye Buluşması’nda pek çok konu masaya yatırıldı. Üyeleriyle ilişkileri geliştirmek ve güncel konular...

Ağaç işleme makineleri ve mobilya sektörü temsilcileri, 10 Eylül 2018 tarihinde İtalya Ticaret Odası davetiyle İtalya Pesaro ve Urbino Ticaret Odası yetkilileri ile bir araya geldi. AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak ...

AİMSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, AİMSAD Genel Sekreterliği ve İstanbul Üyelerinin yer aldığı üye buluşmasında, hem dernek hem de sektörle ilgili gelişmeler görüşüldü.

Ağaç İşleme Makinesi ve Yan Sanayicileri Derneği’nin (AİMSAD), İstanbul’daki Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nda her yıl organize ettiği kahvaltı buluşması, bu yıl da üyeler tarafından büyük ilgi gördü.

Ağaç İşleme Makinesi ve Yan Sanayicileri Derneği’nin (AİMSAD), İstanbul’daki Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nda her yıl organize ettiği kahvaltı buluşması, bu yıl da üyeler tarafından büyük ilgi gördü.

TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi, dış ticaretten Kamu İhale Kanunu’na, temel göstergelerdeki gelişmelerden kamu alımlarında DMO’nun rolüne kadar gündemindeki bir çok konuyu ele aldı.

Makine sanayinin rekabet edilebilirliğinin artırılması amacıyla T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili tebliği uyarınca hayata geçirilen Makine Teknik Komitesi (MAKTEK) 29’uncu toplantısında, Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliğinden AB Komisyonu’nda yürütülen Eko tasarım çalışmalarına kadar bir çok konu masaya yatırıldı.

AİMSAD, Türkiye’nin 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde belirlenen mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi, okul-sanayi işbirliğinin hızlandırılması projesine destek vererek, Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi ile ortak bir proje başlattı.