AİMSAD’ın İftar Organizasyonu

AİMSAD’ın İftar Organizasyonu

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) tarafından düzenlenen ve her yıl sektörü bir araya getirme amacına yönelik olarak geleneksel hale gelmesi arzu edilen AİMSAD’ın ilk “İftar Yemeği” organizasyonu; AİMSAD ev sahipliği ve REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. desteğiyle 2 Temmuz 2015, Perşembe günü akşamı İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

Anadolu yakasında, Kandilli’de bulunan Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen organizasyona ilgi büyüktü. Açık havada, İstanbul Boğazı’na nazır olan Şehzade Restoran’da gerçekleşen ve 100 konuğun ağırlandığı organizasyona; AİMSAD Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği ile AİMSAD üye firma temsilcilerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından önemli isimler, odalardan ve sektör derneklerinden temsilciler ile sektörel basın mensupları katılım sağladı.

 

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İstanbul Anadolu Yakası Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Serhat ÖZTÜRK, İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ, Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Gürsel KILIÇARSLAN; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul İli Milli Eğitim Şube Müdürü Erol DEMİR; İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi ve TEKNOPARK İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif ÖZYURT, İTO Takım Tezgahları ve Otomasyon Komitesi Başkanı Dr. Müh. Ayhan ETYEMEZ, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Özel Amaçlı Makine Sanayi Komitesi ve Makine İmalatçıları Birliği (MİB) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa KILIÇ; Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Makine Sektör Kurulu Başkanı Turgay GEZER ve Başkan Yardımcısı Kamil Levent KAYA; Makine İmalatçıları Birliği (MİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZKAYAN; REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali MUHARREMOĞLU ve TÜYAP Tüm Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hakan MİRGÜN de da bu seçkin konuklar arasındaydı.

 

AİMSAD İftar Yemeği, ezan ve top atışlarını takiben iftariyeliklerin yenilerek oruçların açılması ve AİMSAD Yönetim Kurulu’nun Sayman Üyesi Kenan ARICI tarafından okunan yemek duası ile başladı.

Bunu takiben, AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri EROL kürsüye gelerek söz aldı ve kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlı olması temennisini ileten Mustafa Sabri EROL, öncelikle tüm konuklara AİMSAD davetine icabet ettikleri için teşekkür etti ve yıllar sonra tüm sektörü bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Haziran ayı itibariyle AİMSAD’ın birinci yılını tamamladığına da değinen AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı, bu süreçte emeği geçen AİMSAD çalışanlarına teşekkür etti ve kısaca AİMSAD’ın bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti. Bu kapsam içerisinde, AİMSAD’ın kuruluşundan; kurumsallaşma sürecinden; Bursa, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilen “Sektör Buluşmaları”ndan; LIGNA 2015 Fuarı’nda gerçekleştirilen etkinliklerden; AİMSAD Üye Kataloğu, Üye AİMSAD Duyuru Sistemi ve AİMSAD Dergisi projesinden bahseden EROL; sektör fuarının tam bir ihtisas fuarı haline getirilmesine yönelik olarak imzalanan AİMSAD – REED TÜYAP İşbirliği Anlaşması’na da atıfta bulundu ve konuşmasını bu noktada sonlandırarak sözü REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali MUHARREMOĞLU’na devretti.

 

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri EROL’u takiben söz alan REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali MUHARREMOĞLU ise konuşmasında, AİMSAD’ın kuruluşunun sektör açısından önemine; AİMSAD’ın bir sene içerisinde büyük bir hızla yol aldığına ve yaptığı nitelikli çalışmalar ile sektöre kayda değer kazanımlar getirdiğine değindi. Ağaç İşleme Makineleri 2015 Fuarı’na ilişkin güncel bilgiler de veren Ali MUHARREMOĞLU, fuarın stant satışlarının tamamlandığı ve artık ziyaretçi odaklı çalışmalara yönelme noktasında olduklarını paylaşarak tüm sektör temsilcilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.

 

AİMSAD İftar Yemeği daveti, AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri EROL tarafından geceye ve sektörün 27 yıllık fuarı Ağaç İşleme Makinesi  Fuarı’na katkılarından dolayı REED TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Ali MUHARREMOĞLU’na plaket takdimi, hatıra fotoğrafı çekimi ve karşılıklı iyi niyet temennileri ile son buldu.

 

Fotoğraflar için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın