AIMSAD Üye Duyuru No: 539
AIMSAD Üye Duyuru No: 539

Sayın Üyemiz,

DEİK | Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Almanya İş Konseyi iş birliğinde, 7 Ocak 2021, 13.00-14.40 saatleri arasında, Almanya'nın Saarland Eyaletindeki İş ve Yatırım Fırsatları içeriğinde çevrimiçi bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Program, kayıt linki ve Saarland ile ilgili bilgiler aşağıda iletilmektedir.

Saarland eyaleti, Avrupa’nın sanayi bakımından gelişmiş eyaletlerinden biri olarak, yapay zeka, bilgi-iletişim (ICT), sağlık, otomotiv ve lojistik sektörlerinde önde gelen çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. Avrupa’nın otomobil fabrikalarının %80´i Saarland`ın 500 kilometrelik çapı içinde yer almakta olup, sadece 18 saat içinde bu eyaletten Avrupa’nın çok büyük bir kısmına teslimat sağlanabilmektedir. Endüstri 4.0’ın doğum yeri olarak kabul edilen araştırma merkezi DFKI, Saarland’da yer almakta olup, araştırma enstitüleri ve yerel ICT şirketleriyle eyalet, bu alanda da öncü bir duruşu sergilemektedir. Yine sağlık alanında da araştırma enstitüleri bulunan Saarland, e-ticaret’te birinci sınıf konuma sahiptir.

Program kapsamında, Saarland eyaletinin öne çıkan sektörleri, eyalette şirket kurma prosedürleri, vergiler ve yabancı yatırımcıya sağlanan teşvikler hakkında bilgiler paylaşılacaktır.

Toplantıda Almanca dilinde yapılacak konuşmaların Türkçe simultane tercümesi sağlanacaktır. Söz konusu çevrimiçi toplantıya katılmak isteyen firma temsilcilerinin aşağıdaki bağlantıda yer alan online formu doldurmaları önemle rica olunur. Katılım ücretsiz olup, toplantı katımı için kayıt olunması gerekmektedir.

Program ve Kayıt için tıklayınız: https://zoom.us/webinar/register/WN_-BQSEFP3QX-naYtoav_6fw

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD)
Woodworking Machinery and Side Industries Businessmen Association