AİMSAD üyelerine IWF Atlanta Fuarı’nda büyük ilgi
AİMSAD üyelerine IWF Atlanta Fuarı’nda büyük ilgi

Türkiye ağaç işleme makine sektörünün çatı kuruluşu AİMSAD, yurt dışında organize edilen fuar katılımlarına ara vermeden devam ediyor. 23-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında Amerika’nın Atlanta kentinde bulunan Georgia World Congress Center’da düzenlenen IWF Atlanta Fuarı’na katılan AİMSAD, Türkiye ağaç işleme makineleri sektörünün temsilini başarıyla gerçekleştirdi. Fuara ayrıca dokuz AİMSAD üyesi firma katılım sağlayarak, makine ve hizmetlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Amerika’nın Atlanta kentinde bulunan Georgia World Congress Center’da 23-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenen IWF Atlanta Fuarı’nda açtığı stant ile Türk ağaç işleme makine sektörünün tanıtımını yapan AİMSAD, gerçekleştirdiği görüşmelerle fuar katılımcılarına sektör hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

İki yılda bir Center’da gerçekleşen etkinliğe AİMSAD’ı temsilen Genel Sekreter Arif Onur Kaçak katılım sağladı. Sektörün büyük firmalarının yer aldığı fuarda AİMSAD üye firmalarından ise AES, Akkuşlar, Canmaksan, Dinçmak, EDDA, Form Makine, Ünimak, Ünalsan ve Vermak firmaları katılım sağladı.

Türk makineleri tam not aldı

Fuar boyunca AİMSAD üyesi firmaların ürettiği son teknoloji ürün ve hizmetler hem ziyaretçiler hem de katılımcılar tarafından takdir topladı. Fuara katılan firmalarla yapılan görüşmeler neticesinde, fuarın oldukça başarılı geçtiği ve ülke olarak sektörel ihracatın arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında yurt dışı fuarların kritik önem taşıdığı ifade edildi.

“Yeni alternatif pazarlar oluşturabilmek için yurt dışı fuarları çok önemli”

Fuarla ilgili bir değerlendirme yapan AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, dernek olarak yurt dışı fuar ve organizasyonlara büyük önem verdiklerine değindi. Ülkelerin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve yeni alternatif pazarlar oluşturabilmek için bu tip organizasyonlara katılmaya önem verdiklerine vurgu yapan Kaçak, yılın geri kalanında da farklı ülkelerde düzenlenecek fuarlara katılım sağlayarak hem sektörün hem de AİMSAD’ın tanıtımını en iyi şekilde yapmaya devam edeceklerini belirtti.