MAKFED Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı

MAKFED Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı

Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun (MAKFED) düzenlediği Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısı, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde (TİM) 6 Kasım Çarşamba günü gerçekleşti. MAKFED Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran başkanlığındaki toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, MAKFED yönetim kurulu üyeleri ve MAKFED’e üye derneklerin başkanları katıldı.

MAKFED’in Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısında, bir önceki toplantıda alınan kararların onaylanması, idari ve mali durum hakkında bilgilendirme, mevzuatlar hakkındaki gelişmeler ile Bakanlıklarla yapılan çalışmalar konuşuldu. 

Haziran 2020’de gerçekleşmesi öngörülen II. Makine Zirvesi – Vizyon 2030 Programı hazırlığının ele alındığı toplantıda, 3. Olağan MAKFED Genel Kuruluyla ilgili hazırlıklar da değerlendirildi. MAKFED Ana Tüzüğü değişikliği de gündeme getirilirken, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı- Makine Sektörü Çağrısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın