LIGNA Fuarı 2015

LIGNA Fuarı 2015

“Yeni En İyi” sloganıyla çıkış yapan AİMSAD da LIGNA 2015 Fuarı’na katılım sağlayarak Türkiye’nin ve AİMSAD üye firmalarının etkin tanıtımını yaptı.

50 farklı ülkeden 1.567 firmanın katıldığı ve 40.000’i Almanya dışından olmak üzere toplam 96.000 kişinin ziyaret ettiği LIGNA 2015 Fuarı'na bu yıl, halihazırda 13’ü AİMSAD üyesi olan 31 Türk firması ile damgasını vuran ülke Türkiye oldu.

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) da 11-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde gerçekleştirilen LIGNA 2015 Fuarı’nın katılımcıları arasındaydı. LIGNA 2015, AİMSAD’ın katılım sağladığı ve sektörü temsil ettiği ilk yurt dışı fuar oldu.

 

LIGNA 2015 Fuarı, AİMSAD Kokteyl Resepsiyonu ile Başladı

Fuarın ilk günü olan 11 Mayıs 2015 tarihinde AİMSAD, DEUTCHE MESSE misafirperverliğinde bir Kokteyl Resepsiyonu düzenledi. 15:00-16:00 saatleri arasında Hannover Fuar Alanı’nda yer alan Bilgi Merkezi’nde (Information Center – IC) bulunan 00.111 numaralı salonda düzenlenen AİMSAD Kokteyl Resepsiyonu’na 48 Türk ve yabancı konuk katılım sağladı.

AİMSAD’ın Yönetim Kurulu Üyeleri’nin, Genel Sekreterliği’nin, Üye firmalarının, AİMSAD’ın üye olduğu çatı kuruluş olan Avrupa Ağaç İşleme Makine Üreticileri Federasyonu’nun (EUMABOIS) Önceki Dönem Başkanlarından Gianni GHIZZONI’nin, sektör temsilcilerinin ve basın mensuplarının bir araya geldiği AİMSAD Kokteyl Resepsiyonu’nu; protokol konuğu olarak T.C. Hannover Ticaret Ataşesi Sayın Kudret CERAN da onurlandırdı.

İlk olarak, DEUTCHE MESSE'yi temsilen söz alarak açılış konuşmasını gerçekleştiren, DEUTSCHE MESE  Proje Müdürü Figen GÜNAY; yaptığı konuşmada misafirlere iyi dileklerini sunarak, fuar ile ilgili genel bilgiler aktardı. Bunu takiben söz alan AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri EROL ise konuklar ile güncel Dernek faaliyetleri hakkında bilgi paylaştı. Son olarak söz alan onur konuğu T.C. Hannover Ticaret Ataşesi Sayın Kudret CERAN ise, Türkiye’nin küresel açıdan mevcut potansiyelinden, güçlü yönlerinden, ülkeyi yükseltme yolunda sanayici ve iş adamlarımıza düşen görevlerden bahsederek Hannover'deki fuarlara katılan tüm Türk firmalarına destek olmaya çalıştıklarına ve Türk sanayisinin gelişiminin çok önemli olduğuna değindi. CERAN, günümüzün en önemli kavram ve stratejiler bütünü Endüstri 4.0 hakkında da bilgiler vererek tüm firmaları yeni trend ve teknolojileri takip etmeye, katma değeri yüksek ürünler imal ederek dünya markaları oluşturmaya davet etti.

 

EUMABOIS Takımcılar Grubu Yeni Başkanını Seçti

Fuarın ilk günü düzenlenen etkinliklerden bir tanesi de EUMABOIS’in 2015 yılı Takımcılar Grubu Toplantısı oldu. AİMSAD Genel Sekreteri Gamze TAŞPOLAT ALTINYAY ve Genel Sekreteri Arif Onur KAÇAK da 11 Mayıs 2015 tarihinde 17. Hol’de yer alan EUMABOIS Standı’nda gerçekleştirilen toplantının katılımcıları arasındaydı.

Sektöre ilişkin birçok konunun görüşüldüğü toplantıda, EUMABOIS Takımcılar Grubu’nun Yeni Başkanı olarak LEUCO AG firmasının Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Şirket Müdürü Daniel SCHRENK seçildi.

 

AİMSAD Standı Yoğun İlgi Gördü

AİMSAD, LIGNA 2015 Fuarı’na 17. Hol’de, EUMABOIS ve uluslararası dernek standlarının tam karşında B70/1 numarada yer alan 9 metrekarelik özel standı ile katılım sağladı.

AİMSAD, standından sektör ile ilgili istatistiki ve genel bilgiler vermenin yanı sıra fuar öncesinde hazırlanan ve üye firma standlarından da ayrıca dağıtımı yapılan AİMSAD 2015 yılı Üye Kataloğu, AİMSAD Üyesi Fuar Katılımcı Firma Listesi ve Dernek Broşürleri’ni sergiledi. Bunlara ek olarak, AİMSAD standından REED TÜYAP satış ekibi ile birlikte 11-14 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da, TÜYAP Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Ağaç İşleme Makineleri 2015 Fuarı’nın tanıtımı da yapıldı.

Fuar boyunca AİMSAD standına ilgi büyüktü. Fuar süresince yerli ve yabancı birçok kuruluş ile görüşmeler gerçekleştirildi; AİMSAD’ın kurulmuş olmasıyla ilgili iyi izlenimler edinildi.

 

Türk Katılımcı Firmaları Fuardan Memnun

Fuar süresince AİMSAD Genel Sekreteri Gamze TAŞPOLAT ALTINYAY ve Genel Sekreter Yardımcısı Arif Onur KAÇAK tarafından katılımcı olan tüm Türk firmaları ziyaret edildi. LIGNA 2015 Fuarı sırasında AİMSAD Genel Sekreterliği tarafından yapılan ziyaretlerde Türk katılımcı firmalar açısından LIGNA Fuarları'nın genelde iyi geçtiği; ayrıca son yıllarda Türk firmalarının Avrupa pazarına yapmış oldukları ihracat oranının artması hususunun da fuarın iyi geçtiğinin bir göstergesi olduğu” bilgisi edinildi.

 

AİMSAD LIGNA 2015 Fuarı Ziyaretçi Heyeti

AİMSAD, ilk defa düzenlemiş olduğu ziyaretçi organizasyonu kapsamında LIGNA 2015 Fuarı’nı 13 kişilik bir heyet ile ziyaret etti. Heyette yer alan firmalar; Törk Makine, AC İthalat İhracat, Ünver Makine, Mimçeko Makine, KGM Ağır Makine, Gümüş Makine ve Kastamonu Entegre idi.

2017 yılında gerçekleştirilecek LIGNA Fuarı için yapılacak olan AİMSAD Ziyaretçi Heyeti organizasyonu hazırlıklarına da şimdiden başlandı. AİMSAD, 2017 yılında LIGNA Fuarı’nda ziyaretçilere çok daha farklı seçenekli seyahat ve konaklama alternatifleri sunmayı planlıyor. Ayrıca 2017 yılı için yapılacak organizasyonların hem katılımcılara, hem de ziyaretçilere uygun farklı programları olacak.

Fotoğraf galerisi için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın