WOODEX Moskova 2018

WOODEX Moskova 2018

Ağaç işleme sektörü ile ilgili dünyadaki en önemli pazarlardan biri olan Rusyada düzenlenen mobilya ve ahşap işleme makineleri fuarında, 14 firma ülkemizi temsil etti. İki yılda bir Crocus Expo’da gerçekleştirilen 15. WOODEX Moskova Fuarı’nın bu yılki organizasyonuna AİMSAD, Türk Pavilyonu olarak katıldı.
Rusya’nın Moskova kentinde gerçekleştirilen Rusya’nın en önemli mobilya ve ahşap işleme makineleri fuarı olan WOODEX 2017 Fuarı için AİMSAD organizatörlüğünde 14-17 Kasım 2017 tarihleri arasında katılım sağlandı. 28 farklı ülkeden 300’den fazla firmanın katıldığı WOODEX 2017, sektörün en önemli buluşma noktalarından biri oldu.

İki yılda bir Crocus Expo’da gerçekleştirilen WOODEX Moskova fuarının bu yılki organizasyonuna AİMSAD, Türk Pavilyonu olarak katıldı. Türk Pavilyonu’nun içinde AİMSAD üye firmalarından ABM, AES, Akemsan, As Metal, Dinçmak ve Timsan yer aldı. Ayrıca AİMSAD üyelerinden Canmaksan, Edda, Hizmet Him Makine, Üstünkarlı, Törk Makine ve Vermak kendi stantları ile fuara katılım sağladılar.

Ağaç işleme sektörü ile ilgili dünyadaki en önemli pazarlardan biri olan Rusya’nın mobilya ve ahşap işleme makineleri fuarında Türkiye’den 14 firma ülkemizi Moskova’da temsil etti. Fuarın en büyük katılımcı ülkelerinden biri Türkiye oldu. İlk defa bir fuara AİMSAD Türk Pavilyonu olarak katılım sağlanırken, bu modelden gerek katılımcılar gerekse AİMSAD üyeleri oldukça memnun kaldı. Önümüzdeki dönemde bu modelin başka fuarlarda daha da genişletilerek yapılması konusunda da fikir birliğine varıldı. WOODEX fuarı süresi boyunca AİMSAD standına yoğun ilgi gösterildi. Gelen ziyaretçilere Türkiye ve ağaç işleme makineleri sektörüyle ilgili bilgiler verildi.

Erol: “Rusya güçlü ve büyük potansiyele sahip bir pazar”
WOODEX fuarında açılış kurdelesinin kesiminden önce konuşma yapan AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol, 15. WOODEX Moskova Fuarı’nın açılış töreninde bulunmanın kendisi için bir onur olduğunu söyledi.

~