AİMSAD, 10. yılında çalışmalarına aralıksız devam edecek
AİMSAD, 10. yılında çalışmalarına aralıksız devam edecek

2014 yılında kurulan ve bu sene 10. yılını kutlayacak olan AİMSAD; ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalar arasında iş birliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlayarak sektöre yön vermeye devam ediyor. Genç bir dernek olmasına karşılık, hayata geçirdiği projelerle takdir toplayan AİMSAD, 2024 yılında da birçok önemli çalışmaya imza atmayı hedefliyor.

 Ortak akıl ile hareket etmeye büyük önem veren AİMSAD, Türk ağaç işleme makine sektörünün hem ülke için de hem de uluslararası platformlarda sesi olmaya devam ediyor. Kurulduğu 2014 yılından bu yana farklı birçok alanda önemli projelere, çalışmalara ve iş birliklerine imza atan AİMSAD, 2024 yılında da çalışmalarına ara vermeden devam edecek. AİMSAD Tüzüğü çerçevesinde belirlenen amaçlar doğrultusunda üye firma görüşlerini de alarak sektöre katma değer sağlayacak faaliyetlerde bulunmak hedefiyle oluşturulan komiteler de bu sürece aktif olarak destek oluyor. Kurulduğu yıldan bu yana hayata geçirdiği komite çalışmalarıyla takdir toplayan AİMSAD bünyesinde; İmalatçılar Komitesi, Basın - Yayın ve Tanıtım Komitesi, Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetler Komitesi, İthalatçılar Komitesi ve Fuar Komitesi olmak üzere toplam 5 farklı komite yer alıyor. Ayrıca AİMSAD üyelerinin yüzde 95’ini makine üreticisi firmalar oluşturuyor.

 Firma görüşlerini de alan AİMSAD, tüm sektörün tanıtımına katkı sağlıyor

Tüm sektör paydaşlarının lehine sonuçlanacak adımlar atmayı kendine hedef edinmiş AİMSAD, hem ülke içinde hem de uluslararası platformlarda sektörün öncü sesi olmak için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Yıl içinde yerli ve yabancı birçok fuar, organizasyon ve toplantıya katılım sağlayan AİMSAD, bu platformlarda başta üyeleri olmak üzere tüm sektörün tanıtımını gerçekleştiriyor. Sektörün rekabet gücünü arttıracak projeler tasarlayan AİMSAD, sektörün ihracat rakamlarını artırmaya yönelik olarak taze fikirler bulup bunlar için yol haritaları oluşturuyor.

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş: “10. yılımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız”

Ağaç işleme makine sektörünün birleştirici gücü olan AİMSAD’ın hızlı ve etkili bir şekilde büyümesinin altında özverili bir çalışma ve yoğun bir mesainin olduğunu ifade eden AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş: “2014 yılında kurulmuş olan AİMSAD; Türkiye’de birçok köklü derneğin yanında henüz çok genç bir dernek olarak gözükse de bu sene 10. yılımıza giriş yapmış bulunmaktayız. 10. yılımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız. İlk kurulduğumuz yıldan bugüne kadar pek çok zorluğu dernek üyeleriyle beraber aştık. 10 sene içerisinde dernek üyeleriyle kaynaşıp aile haline geldik. Birbirimizi iyi anlayan, aksadığımız yerde birbirimize destek olan güçlü bir aileyiz. Ülkemiz ve dünyamız zor süreçlerden geçti. Dört sene önce yaşadığımız küresel salgınla beraber biz de herkes gibi tekrardan kendimizi yeniledik. Değişen dünya ile beraber biz de hedeflerimizi güncelliyoruz. Dünya artık küreselleşti ve birbirimize ulaşmamız artık daha kolay hale geldi. Bu kapsamda bu sene yurt dışındaki varlığımızı daha da artırmak için çalışmalarımıza hız vereceğiz. Bununla ilgili atacağımız adımlarla ilgili olarak hem okuyucularımızı hem de dernek üyelerimizi ilerleyen zamanlarda bilgilendireceğiz. Hedeflerimiz büyük. Bunun için de çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.