AİMSAD hem yurt içinde hem de yurt dışında bilinirliğini artırıyor
AİMSAD hem yurt içinde hem de yurt dışında bilinirliğini artırıyor

Hayata geçirdiği proje ve çalışmalarla kurulduğu 2014 yılından bu yana sektör temsilcilerinin beğeni ve takdirini toplamaya devam eden AİMSAD gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tanınırlığını hızlı bir şekilde artırırken, artan üye sayısıyla da sektördeki yerini her geçen gün sağlamlaştırıyor.

Ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalar arasında iş birliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan AİMSAD hem yurt içi hem de yurt dışında hayata geçirdiği projeleriyle sektörün itici gücü olmaya devam ediyor. Genç bir dernek olmasına karşılık, Türk ağaç işleme makine sektörünü en iyi şekilde temsil etme bilinciyle hareket eden AİMSAD’ın başarısının en önemli kanıtlarından biri de her geçen gün daha da artan üye sayısı. Eylül ayı itibariyle üye sayısı 115’e yükselen AİMSAD, önümüzdeki dönemde de üye sayısını artırmaya devam edecek.

 AİMSAD tüm sektörün tanıtımını yapıyor

Ortak akılla, tüm sektör paydaşlarının lehine sonuçlanacak adımlar atmayı kendine hedef edinmiş olan AİMSAD, hem ülke için de hem de uluslararası platformlarda sektörün sesi olmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yıl içinde yerli ve yabancı birçok fuar, organizasyon ve toplantıya katılım sağlayan AİMSAD, bu platformlarda başta üyeleri olmak üzere tüm sektörün tanıtımı yapıyor. Sektörün rekabet gücünü artırmaya yönelik projeler tasarlıyor, sektörün ihracat rakamlarını artırmaya yönelik fikirleri masaya yatırarak, devamlı yenilen yol haritaları oluşturuyor.

 Firma görüşlerini alarak sektöre katma değer sağlıyor

Ağaç işleme makine sektörünün karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü için de ilgili mercilerle yıl içinde birebir görüşmeler sağlayan AİMSAD, piyasa paydaşlarıyla iletişimi kuvvetlendirerek, sorunlara daha hızlı ve etkin çözümler bulmayı amaçlıyor. Ayrıca AİMSAD Tüzüğü çerçevesinde belirlenen amaçlar doğrultusunda üye firma görüşlerini de alarak sektöre katma değer sağlayacak faaliyetlerde bulunmak hedefiyle oluşturulan komiteler de bu sürece aktif olarak katkı sağlıyor.

 “AİMSAD ortak akıllı yürütülen, üyelerinin çıkarlarını her şeyden önde tutan bir dernek”

Ağaç işleme makine sektörünün birleştirici gücü olan AİMSAD’ın hızlı ve etkili bir şekilde büyümesinin altında özverili bir çalışma ve yoğun bir mesainin olduğunu ifade eden AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş; “AİMSAD, Türkiye’de birçok köklü derneğin yanında henüz çok genç bir dernek. Ancak buna karşılık kuruluş aşamasından itibaren amaçları çok doğru belirlenmiş, üzerine iyi düşünülmüş bir organizasyondan bahsediyoruz. Gerek yönetim kurulumuz gerekse AİMSAD çalışanları her yıl derneğimizi ve sektörümüzü nasıl bir adım daha ileriye taşıyabileceği üzerine uzun görüşmeler gerçekleştiriyor. Hayata geçirdiğimiz çalışmalar, altına imzamızı attığımız projeler şimdiye kadar hep başarıyla sonuçlandı. Bundan sonrasında da bu başarıların katlanarak artacağından şüphemiz yok. AİMSAD hiçbir zaman bir başkan derneği olmadı. Her zaman ortak akıllı yürütülen, üyelerinin çıkarlarını her şeyden önde tutan ve adımlarını buna göre belirleyen bir dernek oldu. Bunu da her geçen gün daha da artan üye sayımızla taçlandırıyoruz. Gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında çok önemli temsiliyet haklarını elinde bulunduran AİMSAD, üye firmalarının ihracat pazarlarını çeşitlendirip, ihracat rakamlarını artırmalarına destek sağlamak için ciddi efor sarf ediyor. Bundan sonraki süreçte de üyelerimizle birlikte hareket ederek, kararlı bir şekilde büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.