AİMSAD yeni üyeleriyle büyümeye devam ediyor
AİMSAD yeni üyeleriyle büyümeye devam ediyor

Ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalar arasında iş birliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan AİMSAD, bünyesine katılan yeni üyeleriyle büyümesine hız kesmeden devam ediyor.

Kurulduğu 2014 yılından bu yana sürdürdüğü çalışmalar ve sektöre yön veren faaliyetleri ile piyasa paydaşlarının takdirini toplamayı başaran AİMSAD’ın üye sayısı artmaya devam ediyor. Mevcut üye sayısını 68’e çıkaran ağaç işleme makineleri sektörünün öncü sivil toplum kuruluşu AİMSAD gelecek dönemlerde de üyeleriyle birlikte başarılı çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor. Üyelerinin yüzde 95’i makine üreticisi konumunda olan AİMSAD, ticaret ve ekonomiye yön veren firmalarla da iş birliklerini sürdürüyor.

Tüm üyelerinin fikir, öneri ve taleplerini dikkate alarak projeler üreten AİMSAD, İsmet Toktaş’ın başkanlığında AİM sektörünün hem Türkiye’de hem de dünya arenasında sesi olmaya devam ediyor.  AİMSAD Tüzüğü çerçevesinde belirlenen amaçlar doğrultusunda üye firma görüşlerini de alarak sektöre katma değer sağlayacak faaliyetlerde bulunmak hedefiyle oluşturulan komiteler de bu sürece aktif olarak katkı sağlıyor. Kurulduğu yıldan buyana hayata geçirdiği komite çalışmalarıyla takdir toplayan AİMSAD bünyesinde, İmalatçılar Komitesi, Basın-Yayın ve Tanıtım Komitesi, Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetler Komitesi, İthalatçılar Komitesi ve Fuar Komitesi olmak üzere toplamda beş farklı komite bulunuyor.

Hem yurtiçi hem de yurtdışı birçok fuar, organizasyon ve toplantıya katılım sağlayan AİMSAD, bu platformlarda başta üyelerinin olmak üzere tüm sektörün talep ve beklentilerini masaya yatırıyor. AİM sektörünün karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü için de ilgili mercilerle birebir görüşmeler sağlayan AİMSAD, piyasa paydaşlarıyla iletişimi kuvvetlendirerek, sorunlara daha hızlı ve etkin çözümler bulmayı amaçlıyor.

AİMSAD olarak sektöre rehber olacak çok değerli raporlar hazırladıklarını belirten AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak; “Söz konusu raporları hazırlamadan önce sektörün ihtiyaçlarını belirleyip, bir yol haritası oluşturuyoruz. Böylece sadece üyelerimizin değil, piyasada iş yapan, üreten, istihdam sağlayan, ticarete ve ekonomiye destek sağlayan herkese katkıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

“AİMSAD olarak önceliğimiz karşılıklı güven ve iletişim”

AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak yaptığı açıklamada; “AİMSAD’ın kuruluşunun üzerinden yedi yıl geçti. Bu süreçte sektör içerisinde üyelerimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Gelecek yıllarda da bu kararlılıkla sektörümüzü ve üyelerimizi ülke içinde ve uluslararası platformlarda temsil etmeye devam edeceğiz. AİMSAD olarak önceliğimiz karşılıklı güven ve iletişim. Bu doğrultuda derneğimize katılan yeni üyelerimizle büyümeye ve projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. AİM sektörünün en önemli temsilcisi olarak, hayata geçirdiğimiz çalışmalar ve piyasaya sağladığımız destek ilk günden beri takdir topluyor. AİMSAD olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Bu çerçevede geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021’de de pandemi koşulları altında da olsak emek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.