Yılın ilk 6 ayında www.trwm.com.tr portalına 35 bin ziyaretçi
Yılın ilk 6 ayında www.trwm.com.tr portalına 35 bin ziyaretçi

AİMSAD’ın üye firmalarının ürünlerini hedef pazarlara tanıtabilmesi ve böylece ihracat pazarlarını daha hızlı çeşitlendirebilmesi adına hayata geçirdiği  www.trwm.com.tr portalı hem dernek üyelerinin hem de siteyi ziyaret edenlerin beğeni ve takdirini toplamaya devam ediyor. 2020 yılında kullanıma açılan portalı, 2023 yılının ilk 6 aydında toplam 35 bin kişi ziyaret etti.

AİMSAD’ın üye firmalarının ürünlerini hedef pazarlara tanıtabilmesi için 2020 yılı mayıs ayında hayata geçirdiği  www.trwm.com.tr portalı, 2023 yılının ilk 6 ayında 35 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Portal ile üye firmalar makinelerini hedef pazarlarına kolay bir şekilde tanıtabiliyor, gelen makine taleplerini aktif satışa çevirebiliyorlar.

Tamamen İngilizce olan portalda AİMSAD üyesi tüm firmaların kendilerine ait online mağazası bulunuyor. Bu online mağazada firmaya ait tüm iletişim bilgilerine, firma ürün kataloglarına, ürünlerle ilgili tüm detaylara, hatta fotoğraf ve videolara erişim sağlanabiliyor. Portala giriş yapan ziyaretçiler, ilgilendikleri ürünlerle ilgili firmalarla kolay bir şekilde iletişime geçebiliyor, tüm sorularını konunun gerçek muhatabına yöneltebiliyor.

 En çok ziyaret ABD’den yapıldı

Sadece AİMSAD üyesi firmaların yararlanabildiği ve tamamen ücretsiz olan portal bu yılın ilk yarısında 35 bin organik ziyaretçi aldı. Web sitesine ait veriler incelediğinde, portal aracılığı ile toplamda 300’ün üzerinde mesaj ya da talep gönderildiği görüldü. Web sitesi söz konusu dönemde en çok Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Sırbistan, İngiltere ve Bulgaristan tarafından ziyaret edildi. Portal üzerinden en çok talep gelen makine türü ise kenar bantlama makineleri oldu. Diğer en çok talep edilen makineler ise yatar daire makineleri, kesici takımlar ve pres makineleri oldu.

 Portalda 500’ü aşkın ürün sergileniyor

Türk ağaç işleme makine sektörünün sunduğu hizmet ve ürünlerin tanıtımı için çok önemli bir uygulama olan  www.trwm.com.tr portalına şimdiye kadar 40 farklı kategoride yaklaşık 500’ü aşkın ürün girişi yapıldı. Taleplerin artması ve gelen taleplerin satışa dönüşebilmesi için firmaların kendilerine ait online sayfalarda yer alan ürün ve iletişim bilgilerini güncel tutmaları, gelen taleplere hızlı bir şekilde geri dönüş yapmaları büyük önem arz ediyor. Güncel tutulan sayfalara gelen makine taleplerinde aylık bazda yükseliş olduğu gözleniyor.

Portalın yayın hayatına başladığı günden beri tanıtımına büyük önem veren AİMSAD, bu yıl bu doğrultuda yürüttüğü tanıtım çalışmalarını daha da büyüttü. Arzu eden firmaların ilave olarak banner reklam verebildiği portalda, reklamlardan elde edilen gelirler de sitenin Google ve sosyal medya tanıtımlarında kullanılıyor.