AİMSAD Mesaj

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği’nin (AİMSAD) altıncı yılını tamamlamak üzere olduğumuz 2020 yılında AİMSAD Yönetim Kurulu adına sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

AİMSAD olarak, kuruluşumuzdan bu yana geçen altı yıllık süreçte birçok faaliyete ve başarıya imza attığımızı söylemekten gurur duyuyorum. Bunun için, başta Yönetim Kurulumuz ile Genel Sekreterliğimiz olmak üzere AİMSAD’ın her zaman arkasında duran üye firmaları ve bizlere destek veren yerli ve yabancı tüm kamu ve sektör paydaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

2020 yılı Şubat ayı itibariyle 64 üyeye ulaşan AİMSAD, Eylül 2014'ten bu yana Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu (EUMABOIS); Mart 2015'ten bu yana Makine Sanayi Sektör Platformu (MSSP); Ağustos 2015'ten bu yana T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde toplanan Orman Ürünleri Kağıt ve Mobilya Sanayi Teknik Komitesi (ORKAMOTEK); Mart 2016'dan bu yana da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi ile Şubat 2017'ten bu yana T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde toplanan Makine Teknik Komitesi (MAKTEK), Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) ve T.C. Kalkınma Bakanlığı, Kalkınma Planı Makine Çalışma Grubu üyesidir.

AİMSAD tarafından gerçekleştirilen bir diğer önemli girişim de, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) nezdinde Ağaç İşleme Makinesi Ayna Komitesi'nin kurulmasına öncülük ve bu komiteye başkanlık etmesidir. Bu kapsamda, dünyada ve AB'de ağaç işleme makineleri için hazırlanan tüm standartlara henüz taslak aşamasındayken Türkiye adına görüş bildirerek standartların şekillenmesine katkı sağlamaktadır.

Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu (EUMABOIS)’nun 8 Eylül 2016 tarihinde İsviçre’nin Luzern şehrinde gerçekleştirilen Genel Kurul’unda şahsımın Yönetim Kurulu’na seçildiği ve 1 Kasım 2019 tarihindeki Genel Kurul’da oybirliği ile yeniden seçilerek görevime devam ettiğim bilginiz dahilindedir. Tecrübeli girişimcilerin bir araya geldiği, interaktif bir bilgi paylaşım platformu olmayı hedefleyen EUMABOIS ayrıca, sektör adına muhtelif istatistiki çalışmalar ve pazar araştırmaları yürütüyor. Konferans ve panel gibi etkinlikler düzenleyerek bilimsel çalışmalara ev sahipliği yapan EUMABOIS’in Yönetim Kurulu Üyeleri arasında yer almamız, sektörümüz ve AİMSAD için çok büyük önem taşıyor. EUMABOIS bünyesindeki tüm faaliyetlerin içinde yer alarak tecrübe ediniyor ve faydalı olan tüm bilgileri üyelerimizle paylaşma imkanı sağlıyoruz.

Öte yandan, geçtiğimiz yaklaşık altı yıllık süre içerisinde, AİMSAD olarak Almanya, Amerika, İtalya, Rusya, Polonya, İran, Dubai, Mısır, Ukrayna ülkelerinde gerçekleştirilen yaklaşık 30 yurtdışı fuarına katılım sağladık. Katılım sağladığımız fuarlarda gerek sektörümüzü gerekse Derneğimizi ve desteklediğimiz fuarları başarıyla temsil ettiğimizi düşünüyorum. Gittiğimiz her fuarda Türk Makinesine olan ilgi bizleri çok memnun ediyor. Yabancı müşterilerden gelen makine ve aksesuar taleplerini akıllı cihazlarımızdaki mesaj grupları vasıtasıyla üyelerimize anında göndererek, daha fuar bitmeden talepte bulunan firmalarla irtibata geçilmesini sağlıyoruz. Üyelerimizin ihracat konusunda daha hızlı yol alabilmesi için fuar katılımlarını önemsiyor ve bu konudaki çalışmalara ağırlık veriyoruz.

AİMSAD olarak 2020 yılında sektörümüzün ihracat noktasında önemli bir sıçrama kaydedeceğini öngörüyoruz. Bununla birlikte, henüz üyemiz olmayan tüm sektör firmalarımızı da aramızda görmeyi istediğimizi belirterek; sizlerle bir bütün olarak her zaman daha güçlü olacağımız inancımı paylaşmak istiyorum.


Saygılarımla,

Mustafa Sabri EROL
Yönetim Kurulu Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın