Sektörden Haberler

AİMSAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol ve Genel Sekreter Arif Onur Kaçak’ın da katılım sağladığı “Türkiye’de Yatırım Ortamının İyileştirilmesi” Raporu İstişare Toplantısı’nda, yatırım iyileştirilmesine yönelik öneriler ele alındı.

MAKFED Genel Sekreterler Toplantısı’nın dokuzuncusu, 19 Şubat 2018 Pazartesi günü Plastik Sanayicileri Derneği  (PAGDER) ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda Makine İhtisas Organize Belgesi Pro...

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), sektörün önemli merkezlerinden biri olan Konya’da ilişkileri geliştirmek adına önemli ziyaretlerde bulundu.

Sanayi üretiminde katma değeri ve ileri teknolojili ürünleri artırmak üzere başlatılan ‘Sanayide Yüksek Teknolojiye Geçiş Programı’nın ilki İzmir’de düzenlendi.

MAKFED ve Üye Kuruluşlarının Genel Sekreterleri, 23 Ağustos 2017 Çarşamba günü, Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan Çetinkayış ve ekibi ile Bakanlıktaki çalışma toplantısında bir araya geldi.

Ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalar arasında işbirliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan AİMSAD, gerçekleştirdiği 2. Olağan Genel Kurul’da, ikinci dönem başkanlığına yeniden Mustafa Erol’u seçti. Erol, yeni yönetim kurulu ile birlikte ikinci dönemde birçok yeni projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyacak 11. Kalkınma Planı’nın tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kendi geleceğini planlamayan milletlerin başkalarının planlarının parçası olmaya mahkum olduğuna inanıyorum” dedi ve kalkınmayı planlı hale getirmenin önemine vurgu yaptı.

AİMSAD ve TÜYAP işbirliğinde bu yıl ilk kez İzmir’de düzenlenen İZWOOD 2017 Fuarı, çok anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine ev sahipliği yaptı. Fuar alanına AİMSAD öncülüğünde yaklaşık 1000 metrekarelik bir alana üretim bandı kuruldu ve makineler İzmir’de Çocuk Esirgeme Kurumlarında kalan çocuklar için dolap üretti.

İZWOOD Fuarı’nda 11 Nisan tarihinde düzenlenen Ağaç İşleme Teknolojileri Paneli, ülkenin dört bir tarafındaki üniversitelerin orman fakülteleri, ağaç işleme, mobilyayla ilişkili bölümlerinden ve sektörün meslek yüksek okullarından gelen öğretim görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Sektördeki eğitimcilerin, firmaları ve ürünleri yakından tanıyıp gördükleri İZWOOD’taki panel, sektörün eğitim ve sanayici ayağının bir araya geldiği katılımı en yüksek organizasyonlarından biri oldu.

Türk ağaç işleme makine sektörü, AİMSAD önderliğinde Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen dünyanın önde gelen ağaç işleme teknolojileri fuarı Ligna’ya dev katılım göstererek sektörün gücünü tüm dünyaya gösterdi. Türkiye, fuara katılan ve en son teknolojilerini sergileyen 35 firma ile bu yıl dikkatleri üzerine çekerken, 3 bin metrekare alanla geçen yıla göre en çok büyüme gösteren ülke oldu.

AİMSAD’ın kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği faaliyetlerin etkinliğini ve çeşitliliğini arttırmak, AİMSAD Tüzüğü çerçevesinde belirlenen amaçlar doğrultusunda üye firma görüşlerini de alarak sektöre katkı sağlayacak çalışmalarda bulunmak hedefiyle oluşturduğu komiteler 2016 yılı çalışmalarını tamamlayarak, 2017 faaliyetlerine başladı.

TOBB Makine ve Teçhizat İmalatı Sektör Meclisi Toplantısı, 10 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi. AİMSAD’ı temsilen Genel Sekreter Arif Onur Kaçak’ın katılım sağladığı toplantıda, TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi 2017 yılı Ocak-Mayıs ayları sektör rakamları ile ekonomi beklentileri değerlendirildi.

AİMSAD’ın ev sahipliği ve REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. desteğiyle İstanbul’daki Cemile Sultan Korusu’nda bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeği, geçmiş yıllara göre giderek artan bir katılımla sektörün yine buluşma noktası oldu. 170’e yakın konuğun ağırlandığı organizasyona; AİMSAD Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği ile AİMSAD üye firma temsilcilerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından önemli isimler, odalardan ve sektör derneklerinden temsilciler ile sektörel basın mensupları katıldı.

Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi, sektörün güncel gelişmelerini görüşmek üzere 18 Ekim 2016 tarihinde bir araya geldi. Meclis Başkanı Kutlu Karavelioğlu başkanlığında gerçekleştirilen topl...

AİMSAD, 22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen LIGNA 2017 Fuarı için ziyaretçi organizasyonu düzenliyor. Ligna Fuarı, 1500’den fazla katılımcıya ve 100 Bine yakın zi...