AİMSAD ve MAKSDER’den Haydarpaşa Lisesi’ne ziyaret
AİMSAD ve MAKSDER’den Haydarpaşa Lisesi’ne ziyaret

AİMSAD ve MAKSDER eğitim alanında yürütmeyi planladıkları ortak çalışmalar doğrultusunda Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarette, öğrencilerin mesleki eğitimlerini desteklemek amacıyla neler yapılabileceği görüşüldü.

Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) ve Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği (MAKSDER) Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gerçekleştirdikleri ziyarette, yeni eğitim-öğretim yılı içerisinde mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü öğrencilerine ve okula katma değer sağlayacak ne tür çalışmalar yapılabileceği hakkında görüş alışverişinde bulundu.

AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, AİMSAD Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sıla Acar ve MAKSDER Genel Sekreteri Cansel Can Sığırcı tarafından gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Haydarpaşa MTAL Mobilya Bölüm Şefi Erdem Yetim, öğrencilerin eğitim gördükleri atölyeleri gezdirerek, uygulanan eğitim programı hakkında bilgi verdi.

Mesleki alanda alınan eğitimin önemine dikkat çeken MAKSDER Genel Sekreteri Cansel Can Sığırcı; “Mesleki eğitim eskiden olduğundan çok daha önemli bir pozisyonda. Yurt dışındaki birçok ülke mesleki eğitim almış genç nüfusun ülkelerine gelmesini istiyor. Bu tip eğitim veren okullardan mezun olan gençlerimize yurt dışı için çok büyük bir avantaja sahip olduklarını anlatmak gerekiyor” diye konuştu.

“AİMSAD olarak öncelikli konumuz eğitim”

AİMSAD olarak Türkiye’nin 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde belirlenen mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi, okul-sanayi iş birliğinin hızlandırılması projesine destek vererek, Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile iş birliği protokolü imzaladıklarını hatırlatan AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak; “Dernek olarak kurulduğumuz günden bugüne eğitim anlamında birçok çalışmaya imza attık. Eğitim konusu gerek yönetim kurulu üyelerimiz için gerekse tüm üyelerimiz için en hassas konuların başında geliyor. Haydarpaşa Lisesi ile imzaladığımız protokol çerçevesinde mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü atölyesine makine parkuru desteği verdik. Hatta bu yıl yine üyelerimizin katkılarıyla atölyedeki makine ve ekipmanların yenilenmesini sağladık. Yeni makinelerimizin çoğu okulumuza teslim edildi. Diğer makinelerde en kısa sürede teslim edilecek” ifadelerini kullandı.