Ağaç işleme makine sektörünün nabzı WoodTech Fuarı’nda tutulacak
Ağaç işleme makine sektörünün nabzı WoodTech Fuarı’nda tutulacak

Türkiye’nin lider fuarcılık firması RX Tüyap’ın uluslararası deneyimi ve AİMSAD’ın sektör gücü ve birleştirici yapısıyla organize edilen Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar ve El Aletleri Fuarı WoodTech 12-16 Ekim 2024 tarihlerinde 37. kez sektörün nabzını tutmak üzere kapılarını açmaya hazırlanıyor. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan bu prestijli organizasyon sektördeki en son yenilikleri gözler önüne sererken, sektörün geleceğini şekillendiren fikirlerin ve iş birliklerinin doğduğu bir platform olmayı hedefliyor.

Türk ağaç işleme makine sektörünün zirvesi WoodTech Fuarı, 12-16 Ekim 2024 tarihlerinde 37. kez İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. RX Tüyap ve AİMSAD’ın ortak gücüyle organize edilen bu uluslararası etkinlik, sektöre ilişkin en son teknoloji ve yeniliklerin sergilendiği, sektör profesyonellerinin buluştuğu bir merkez olacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ağaç işleme makine sektörünün nabzını tutacak olan WoodTech Fuarı’na dünyanın dört bir yanından gelen profesyoneller, sektör temsilcileri ve yenilikçi firmalar bir araya gelecek. Sektörün en prestijli firmalarının yer aldığı WoodTech Fuarı, aynı zamanda katılımcılara küresel pazarda rekabet avantajı sağlayacak stratejiler geliştirmeleri için ilham verecek.

Fuar bu yıl 12 salonda gerçekleşecek

Geçtiğimiz yıl 10 salon, 80 bin metrekare alanda, 300’den fazla marka katılımıyla gerçekleşen WoodTech Fuarı, bu yıl toplam 12 salonda organize edilecek. Fuarda; orman, tomruk ve kereste ürünleri için makine ve ekipmanları, ağaç işleme makinesi ve ekipmanları, yüzey işlem makine ve ekipmanları, ambalajlamada kullanılan makine ve ekipmanları, konveyör, taşıma, depolama ekipmanları, kesici takım, tutucu takım ve diğer ekipmanlar, toz toplama, havalandırma ve filtre sistemleri, kurutma fırınları, emprenye sistemleri ve enerji kazanları, endüstriyel ve sektörel yazılımlar bir arada sergilenecek.

Avrasya’nın en büyük ağaç işleme makine ihtisas fuarı

WoodTech Fuarı’nın iki kıtanın birleşim noktası olan İstanbul’da düzenleniyor olması, önemli bir avantaj sağlıyor. Buna ek olarak, WoodTech Fuarı alanında dünyanın en eski fuarlarından biri olarak kümülatif bir şekilde tecrübe ve güven olgularını bünyesinde barındıran bir platform. Bunun sonucunda, Avrasya’nın en büyük ağaç işleme makine ihtisas fuarı olurken dünyada ise tepedeki birkaç fuar arasında sayılıyor.

“WoodTech Fuarı Türk makinelerinin kalitesini ve başarısını bir kez daha gözler önüne serecek”

WoodTech Fuarı’nın, ağaç işleme makine sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak hem ulusal hem de uluslararası alanda büyük bir prestije sahip olduğuna dikkat çeken AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak; “Uzun yıllardır aralıksız devam eden fuarımız, bu yıl 37. kez düzenlenecek. Her yıl olduğu gibi bu yılda üyelerimizle beraber başarılı bir fuar dönemi yaşayacağımızdan eminiz. AİMSAD üyesi 100’ü aşkın firmanın bu fuarda yer alacak olması, Türk makinelerinin kalitesini ve başarısını bir kez daha gözler önüne serecek. Üyelerimiz, sektördeki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri sergilemek için büyük bir heyecan ve titizlikle hazırlıklarını sürdürüyorlar. WoodTech Fuarı, sektörümüzün geleceği açısından kritik bir öneme sahip olup, yeni iş birliklerinin ve fırsatların doğmasına zemin hazırlıyor. Bu yıl fuar 12 holde gerçekleşecek. Fuarın büyümesiyle birlikte, katılımcılar daha geniş alanlarda ürünlerini tanıtma imkanı bulacak, bu da sektördeki rekabet gücünü artıracak. Ağaç işleme makine sektörünün nabzını tutacak bu önemli etkinlikte, tüm katılımcıların ve ziyaretçilerin fayda sağlayacağına inancımız tam. Fuarımız, sektördeki en son yeniliklerin ve teknolojilerin sergilendiği, bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, iş bağlantılarının kurulduğu benzersiz bir platform sunuyor. Şimdiden tüm katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize verimli ve başarılı bir fuar diliyorum” dedi.

“WoodTech ağaç işleme makineleri dünyasında geleceğin standartlarının belirlendiği bir fuar olacak”

Dijitalleşme, otomasyon, sürdürülebilirlik, çevre bilinci ve inovasyon hedeflerini merkeze koyarak ilerleyeceklerini belirten RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner; “2023 yılında fuarımızda 320’den fazla firma ve firma temsilciğine ve 1000’e yakın makineye ev sahipliği yaptık. Türkiye dahil 98 ülkeden 3 bin 881’i uluslararası ziyaretçi olmak üzere 22 bin 381 ziyaretçiyi ağırladık. 300’den fazla uluslararası VIP alım heyeti de fuar için İstanbul’a geldi. Bu yıl 12-16 Ekim tarihlerinde kapılarını açacak olan fuarımızda hem uluslararası ziyaretçi sayısında hem de ticaret hacmimizde en az yüzde 20 oranında artış hedefi koyduk. Yeni yatırımlar yapma ve satın alma ihtiyacı olan firmalar için önemli bir buluşma ortamı yaratacak olan WoodTech, ağaç işleme makine endüstrisindeki en yeni teknolojilerin sergilendiği global bir iş platformu olarak her sene olduğu gibi bu sene de sektörün ticari faaliyetlerinin tek çatı altında gerçekleştiği adres olacak. 2024 yılı ve sonrası için sektöre ilham verici bir vizyon kazandırmaya devam edeceğiz ve WoodTech’i ağaç işleme makineleri dünyasında geleceğin standartlarının belirlendiği bir fuar haline getireceğiz” dedi.