Sektörün buluşma noktası WoodTech ekimde kapılarını açmaya hazırlanıyor
Sektörün buluşma noktası WoodTech ekimde kapılarını açmaya hazırlanıyor

AİMSAD iş birliği ile Reed Tüyap Fuarcılık tarafından organize edilen ve sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki en büyük buluşma noktası olan WoodTech Fuarı’nın 35’incisi 22-26 Ekim 2022 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Son yıllarda ihracat atağı yaparak dünyayla yarışan ürün kalitesine ulaşan ağaç işleme makine sektörü 22-26 Ekim 2022 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan WoodTech Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı’nda bir kez daha bir araya gelecek. Geçtiğimiz yıl 122 milyon doları aşkın ihracatla ülke ekonomisine ciddi bir katma değer sağlayan sektör 35’inci kez düzenlenecek olan WoodTech Fuarı’nda son teknoloji ürün ve hizmetleriyle gövde gösterisi yapacak. Wood Tech Fuarı, MAKSDER iş birliği ile organize edilen Intermob Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek.

 

Hibrit fuarla güçlü iş birlikleri

WoodTech ve Intermob’un düzenlendiği her yıl sektörün ihracat rakamlarına ve sürdürülebilir iş birliklerine vesile olduğunu belirten Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “Ağaç işleme makine ve yan sanayileri sektöründe faaliyet gösteren önemli firmaları bu yıl da eş zamanlı düzenlenecek olan iki fuarımızda profesyonel ziyaretçilerimizle bir araya getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle uzun yıllardır dijitale yaptığımız yatırımlarla hibrit fuarcılığın Türkiye’deki öncüsü olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu önemli sektör için de hibrit fuarcılık vizyonumuzu kullanarak, ağaç işleme makine ve yan sanayi profesyonellerini fiziki fuarımızın yanı sıra dijital ortamda da buluşturarak iş birliklerinin uzun soluklu olmasına imkan sağlayacağız. Dijital evrenimiz MyTüyap’ın Business Connect platformuyla dünyanın herhangi bir yerinde bulunan hedef ziyaretçilerimizi katılımcılarımızla online olarak da bir araya getireceğiz. WoodTech ve Intermob Fuarlarımız için iş birliği yaptığımız AİMSAD’a ve MAKSDER’e verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Geçen yılki memnuniyet oranı rekor seviyede gerçekleşti

Geçtiğimiz yıl düzenlenen WoodTech ve Intermob fuarlarında 26 ülkeden 584 firma ve firma temsilciliği katılım gösterirken, 112 ülkeden 51 bin 980 sektör profesyoneli fuarı ziyaret etti. Ayrıca 22 ülkeden planlı alım heyetleri de fuarda yeni iş birliklerine sahne oldu. Katılımcıların geçen yılki memnuniyet oranı ise rekor seviyede, yüzde 97,2 bandında gerçekleşti.

 

Avrupalı ziyaretçiler fuara akın edecek

Son iki yıldır Çin’in yaşadığı lojistik krizi, Türkiye’nin ön plana çıkmasına vesile oldu. Bunun yanı sıra Avrupa’da bir süredir düzenli fuarcılık faaliyetlerinin yapılamaması da yine ülkeye ihtisas fuarları için gelen Avrupalı ziyaretçi sayısını arttırdı. WoodTech ve Intermob Fuarları’nda geçtiğimiz yıl ağırlıklı olarak Orta Doğu ve Balkanlar’dan gelen ziyaretçiler başı çekiyordu, bu yıl ise söz konusu nedenlerden dolayı Avrupalı ziyaretçilerin fuarda öne çıkması bekleniyor. Avrupalı ziyaretçilerin gelmesiyle beraber ağaç işleme makine sektörü ülke çeşitliliği ile ihracat hedeflerine bir adım daha yaklaşacak.