AİMSAD Atina da gerçekleşen 7. MEDWOOD fuarını ziyaret etti
AİMSAD Atina da gerçekleşen 7. MEDWOOD fuarını ziyaret etti

Bu yıl Yunanistan’ın başkenti Atina’da 7.’si düzenlenen MEDWOOD Fuarı, ahşap, malzeme ve makine endüstrisinde faaliyet gösterenlere dört gün boyunca heyecan verici deneyimler sundu. 26-29 Nisan tarihleri arasında Metropolitan Expo’da düzenlenen fuarı, AİMSAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erol ile Genel Sekreter Arif Onur Kaçak ziyaret etti.

Bu yıl gerçekleştirilen MEDWOOD’a, hem yerli, hem de Avrupa, Kıbrıs ve Orta Doğu ülkelerinden gelen yabancı ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Yeni ürünlere yönelik gün geçtikçe artan talep, bu yıl fuara yalnızca mobilya, ahşap ve makine sektöründen değil, aynı zamanda mimarlık, dekoratör ve otel işletmecileri sektörlerinden de katılımın yoğun olmasını sağladı. Fuara ziyaretçi olarak sektörlerine göre en çok yüzde 35 ile mobilya üreticileri katıldı. Ziyaretçilerin yüzde 32’sini marangozlar, yüzde 18’ini mimarlar-tasarımcılar-otel işletmecileri, yüzde 6’sını ahşap ve ahşap malzeme tüccarlar oluşturdu. Fuarda stant açan firmalar, bu nedenle bu yıl çok daha fazla sektörden katılımcıya yeni ürünlerini ve hizmetlerini sunma fırsatı buldu.

Yerli ve yabancı profesyoneller için bir buluşma noktası olan MEDWOOD, bu yıl yüzde 10 büyümeyle rekor ziyaretçi sayısına ulaştı. Fuar, uluslararası lider firmaların katılımının yanı sıra, en büyük Yunan üretim ve ticaret şirketlerinin katılımı ile renklendi. Fuarda, Yunan şirketleri ile iş ortaklıkları kurmak adına Orta Doğu’dan büyük şirketler ile başarılı B2B toplantıları yapıldı. Toplantılar Metropolitan Expo içerisinde özel olarak tasarlanmış bir alanda gerçekleştirildi.

Fuarda ayrıca “Mimar Gösterisi” adı verilen konferans başarılı bir şekilde organize edilerek bir kez daha mimarlık ve tasarım dünyasını bir araya getirdi.  Yunanistan ve diğer ülkelerden gelen mimarlar ve tasarımcılar ile Metropolitan Expo’nun konferans salonunda gerçekleştirilen organizasyondaki konuşmalarda; mimarlık, turizm ve kalkınma beklentileri konusunda kapsamlı bir tartışma ortamı oluştu.