AİMSAD, IndiaWood Fuarı’nda sektörün sesi oldu
AİMSAD, IndiaWood Fuarı’nda sektörün sesi oldu

Türkiye’de ağaç işleme makineleri sektörünün çatı örgütü AİMSAD, 12’den fazla ülke pavilyonunun bulunduğu IndiaWood2018 Fuarı’na, Makine İhracatçılar Birliği (MAİB) ile birlikte Türkiye Makinecileri standı altında katıldı.

Bu yıl 8-12 Mart tarihleri arasında düzenlenen IndiaWood Fuarı, Hindistan’daki Karnataka eyaletinin başkenti olan ve Asya’nın silikon vadisi olarak adlandırılan Bangalore şehrinde Bangalore Uluslararası Sergi Merkezi’nde (BIEC) gerçekleştirildi. 53 bin metrekarenin üzerinde brüt alana sahip olan fuar, 60 binin üzerinde ahşap işleme profesyonelini ağırladı. Türkiye’de ağaç işleme makineleri sektörünün çatı örgütü AİMSAD, 12’den fazla ülke pavilyonunun bulunduğu fuara, Makine İhracatçılar Birliği (MAİB) ile birlikte Türkiye Makinecileri standı altında iştirak etti.

Sayısı 40’ı aşan ülkeden yaklaşık 850 firma sahibinin katıldığı fuarda, Türkiye Makinecileri standını ziyaret eden kişilere AİMSAD ve Türkiye ağaç işleme makine ve yan sanayisi hakkında bilgiler verildi. Ayrıca fuar süresi boyunca Türk makinelerine yönelik detaylı bilgi almak isteyen ziyaretçilerin ilgili AİMSAD üyesi firmayla iletişim kurması için firma bilgilerinin aktarımı sağlandı. Mobilya imalatı, ahşap işleme makineleri, aletleri, donanımları, aksesuarları, hammadde ve ahşap işçiliği ile ilgili ürün sektöründe temsilcileri bir araya getiren 10. Uluslararası Mobilya İmalatı ve Ahşap İşleme Makineleri, Teknolojileri, Aletleri, Donanımları, Aksesuarları ve Ham Maddeleri Ticaret Fuarı IndiaWood2018, dünyanın en büyük ahşap işleme fuarlarından biri olarak iki yılda bir düzenleniyor. IndiaWood Fuarı, bölgedeki mobilya imalatçıları, ahşap bazlı el sanatları imalatçıları, hızarcılar, zanaatkarlar, ahşap işleme profesyonelleri, mimarlar ve iç tasarımcılar için en büyük kaynak sağlama platformu olarak da biliniyor.