AİMSAD, İtalya Xylexpo Fuarı’nda sektörü başarıyla temsil etti
AİMSAD, İtalya Xylexpo Fuarı’nda sektörü başarıyla temsil etti

AİMSAD, İtalya’nın Milano kentinde 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Xylexpo Fuarı’nda Türk ağaç işleme makineleri sektörünün tanıtımını yaparak ziyaretçilere bilgi verdi.

Türkiye ağaç işleme makineleri sektörünün tek çatı örgütü olan AİMSAD, bu yıl İtalya’da 26’ncısı düzenlenen Xylexpo Fuarı’na katılarak sektörün temsilini başarıyla gerçekleştirdi.  Açtığı stant ile Türk ağaç işleme makineleri sektörünün tanıtımını yapan AİMSAD,  sağladığı görüşmeler ile fuar katılımcılarına sektör hakkında bilgi verdi. AİMSAD üye kataloglarının ve broşürlerinin dağıtıldığı fuarda ziyaretçiler, AİMSAD standına yoğun ilgi gösterdi.

AİMSAD’ın yanı sıra REED TÜYAP Fuarcılık firması da kurduğu stant ile İstanbul’da her yıl düzenlenen Ağaç İşleme Makine Fuarı ve Türkiye ile ilgili tanıtıcı bilgiler aktardı.

İtalya’nın Milano kentinde 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Xylexpo Fuarı, sektörün önemli buluşmalarından birine ev sahipliği yaptı. AİMSAD’ı temsilen Genel Sekreter Arif Onur Kaçak ve Mali İdari İşler Sorumlusu Ezgi Kurt katılım sağladı. Sektörün büyük firmalarının yer aldığı fuarda AİMSAD üye firmalarından ise AES Makine, ABM Makine ve sektör firmalarından Edda Makine, Kama Makine katıldı.

[su_custom_gallery source=”media: 338288,338289,338290,338291″ limit=”30″ link=”image” target=”blank” width=”300″ height=”150″ title=”never”]Ligna[/su_custom_gallery]

Fuarı 37 bin kişi ziyaret etti

Bu yıl 26’ncısı düzenlenen Xylexpo Fuarı, 34 bin 785 metrekarelik alan üzerinde toplam 425 firmanın katılımıyla gerçekleşti. Firmaların 116’sının yabancı olduğu fuara, 27 farklı ülke katıldı. Fuarı 37 bin kişi ziyaret etti. 17 bin 781 operatör konumunda çalışan kişilerden oluşan ziyaretçilerin 2016 yılına göre operatör ziyaretçi sayısı 2,1 artış göstermiş oldu. Fuarın 27’ncisi 25-29 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

AİMSAD kurduğu stantta fuar katılımcılarına sektör hakkında bilgi verdi. AİMSAD’ı temsilen fuarda yer alan Genel Sekreter Arif Onur Kaçak, Yabancı Sektör Dernekleri ACIMALL (İtalya Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi Üreticileri Derneği), SVDSZ (Çek Ağaç İşleme Makinesi Yan Sanayisi ve Ekipmanları Derneği), AFEMMA (İspanya Ağaç İşleme Makinesi, Yan Sanayisi ve Ekipmanları Derneği), Ukrayna Ağaç İşleme Makinecileri Derneği ile görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca Dubai Woodshow, Almanya Ligna Fuarı, Ukrayna Lisderevmash Kiev Fuarı temsilcileri ile AİMSAD üyeleri için özel imkanlar sağlanması konusunda görüşmeler yapıldı.