AİMSAD, IWF Atlanta Fuarı’nda sektörü başarıyla temsil etti
AİMSAD, IWF Atlanta Fuarı’nda sektörü başarıyla temsil etti

Türkiye ağaç işleme makineleri sektörünün tek çatı örgütü olan AİMSAD, yurtdışındaki fuar katılımlarına ara vermeden devam ediyor. 22-25 Ağustos 2018 tarihleri arasında Amerika’nın Atlanta kentinde bulunan Georgia World Congress Center’da düzenlenen IWF Atlanta Fuarı’na katılan AİMSAD, Türkiye ağaç işleme makineleri sektörünün temsilini başarıyla gerçekleştirdi.

Amerika’nın Atlanta kentinde bulunan Georgia World Congress Center’da 22-25 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenen IWF Atlanta Fuarı’nda açtığı stant ile Türk ağaç işleme makineleri sektörünün tanıtımını yapan AİMSAD, gerçekleştirdiği görüşmelerle fuar katılımcılarına sektör hakkında bilgi verdi. AİMSAD üye kataloglarının ve broşürlerinin dağıtıldığı fuarda ziyaretçiler, AİMSAD standına yoğun ilgi gösterdi.

[su_custom_gallery source=”media: 393306,393305,393304,393302,393301,393303″ limit=”30″ link=”image” target=”blank” width=”300″ height=”150″ title=”never”]Ligna[/su_custom_gallery]

İki yılda bir Atlanta’daki Georgia World Congress Center’da gerçekleşen etkinliğe AİMSAD’ı temsilen Genel Sekreter Arif Onur Kaçak katılım sağladı. Sektörün büyük firmalarının yer aldığı fuarda AİMSAD üye firmalarından ise ABM Grup, AES CNC, Canmaksan ve sektör firmalarından Edda ve Unimak katıldı. Fuara katılan firmalarla yapılan görüşmeler neticesinde, fuarın oldukça başarılı geçtiği ve ülke olarak sektörel ihracatımızın arttırılmasına yönelik çalışmaların hızlandırılması gerektiği ifade edildi.

Fuarda ayrıca, Ukrayna Ağaç İşleme Makineleri Derneği (UADO), FIMMA Brasil Fuarı Organizatörü, Arjantin Ağaç İşleme Makine ve Ekipmanları Derneği (ASORA), Amerika Ağaç İşleme Makinesi Üreticiler Derneği (WMMA), Amerika Ağaç İşleme Makinesi Sanayicileri Derneği (WMIA) ve İtalya Ağaç İşleme Makinesi Üreticileri Derneği (ACIMALL) ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirildi.