AİMSAD, Xylexpo Fuarı’nda Türk ağaç işleme makine sektörünün gücünü sergiledi
AİMSAD, Xylexpo Fuarı’nda Türk ağaç işleme makine sektörünün gücünü sergiledi

AİMSAD, İtalya’nın Milano kentinde 21-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenen Xylexpo Fuarı’nda Türk ağaç işleme makine sektörünün tanıtımını yaparak ziyaretçilere detaylı bilgiler verdi. Yüksek teknoloji ürünlerin sergilendiği fuara, AİMSAD üye firmalarından Nesto ve İnegöl Form katılım sağladı. Xylexpo Fuarı hakkında görüşlerini dile getiren AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak; “İtalya’nın gelişmiş endüstriyel altyapısı ve yüksek teknolojiye olan talebi, Türk makine ihracatçıları için büyük imkanlar sunuyor. Xylexpo Fuarı’na katılımımız, Türk ağaç işleme makine sektörünün uluslararası arenada tanıtımı ve temsil edilmesi açısından önemli bir rol oynuyor” dedi.

Türk ağaç işleme makine sektörünün çatı örgütü olan AİMSAD, 21-24 Mayıs 2024 tarihlerinde Fiera Milano’da düzenlenen Xylexpo Fuarı’nda sektörü başarıyla temsil ederek, açtığı stant ile fuar katılımcılarına kapsamlı bilgiler sundu. Ayrıca AİMSAD’ın sektörel iş birliklerini ve ticari ilişkileri güçlendirmeye yönelik çalışmaları da fuar boyunca sürdü. AİMSAD standında üye katalogları ve broşürleri dağıtılarak ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

AİMSAD’ın yanı sıra Tüyap, fuarda kurduğu stant ile ziyaretçilere WoodTech Fuarı hakkında tanıtıcı bilgiler sundu. Tüyap yetkilileri, WoodTech Fuarı’nın içeriği, katılımcı profili ve sunduğu fırsatlar hakkında detaylı bilgiler vererek, fuarın Türkiye ve bölgedeki ağaç işleme makine sektörüne sağladığı katkıları ve uluslararası önemini ziyaretçilere aktardı.

 “İtalya, Türk ağaç işleme makine sektörü için önemli bir pazar”

AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, Xylexpo Fuarı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu; “İtalya, Türk ağaç işleme makine sektörü için önemli bir pazar konumunda bulunuyor. İtalya’nın gelişmiş endüstriyel altyapısı ve yüksek teknolojiye olan talebi, Türk makine ihracatçıları için büyük imkanlar sunuyor. Xylexpo Fuarı’na katılımımız, Türk ağaç işleme makine sektörünün uluslararası arenada tanıtımı ve temsil edilmesi açısından önemli bir rol oynuyor.”