AİMSAD yeni iş fırsatları için Kahire’deydi
AİMSAD yeni iş fırsatları için Kahire’deydi

AİMSAD’ın desteklediği, Kuzey Afrika bölgesinin önde gelen fuarlarından olan Cairo Woodshow Fuarı 25 ülkeden 7 bin 400 ziyaretçisi, 120 katılımcı firması ile ağaç işleme makinaları ve yan sanayi sektörüne yeni iş fırsatları sundu.

Üyelerinin yeni işbirlikleri ve yeni pazarlar geliştirebilmesi için dünyanın önde gelen uluslar arası fuarlarında, sektörünü temsil eden AİMSAD, Mısır’ın Kahire kentinde düzenlenen Cairo Woodshow Fuarı’na katıldı. 30 Kasım – 3 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenen fuar, firmalara Kuzey Afrika bölgesinde yeni fırsatlar sundu. Cairo Woodshow Fuarı’na katılan firmalarının yüzde 80’i, fuarla birlikte ilk defa Mısır’a ürün satışı gerçekleştirdi.

250 adet iş fırsatı doğdu

AİMSAD’ın desteklediği Cairo Woodshow Fuarı’na dünyanın farklı ülkelerinden 120 firma katılırken, fuar 25 ülkeden 7 bin 400 ziyaretçiyi de aynı zamanda ağırladı.

Fuara en çok Mısır, Arabistan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Ürdün, İtalya, Çin, Fransa ve Fas ülkelerinden ziyaretçi geldi. Ziyaretçilerin yüzde 44’ü firma sahibi, yüzde 22’si üst düzey yönetici, yüzde 16’sı üretim müdürü, yüzde 7’si ise mühendislerden oluştu.

Cairo Woodshow Fuarı, gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleriyle de katılımcıların iş hacminin gelişmesine katkı sağladı. Fuar kapsamında IMC tarafından bin 253 adet ikili iş görüşmesi organize edildi. Sözkonusu görüşmeler sayesinde, 112’si uluslararası katılımcılar, 138’i ise lokal katılımcılar olmak üzere toplam 250 adet iş fırsatı doğdu.

Katılımcıların yüzde 88’i yeni iş kontakları kurdu

Katılımcılara uygulanan anket neticesinde, yüzde 88’i yeni iş kontakları bulduğunu, yüzde 93’ü var olan müşterileri ile görüşme yaptığını, yüzde 80’i de ilk defa Mısır’a ürün sattıklarını açıkladı.

Yine ankete göre, katılımcıların yüzde 45’i 0-50 arası ikili görüşme yaparken, yüzde 29’u 50-100 arası, yüzde 12’si de 100-200 arası aktif iş görüşmesi yaptıklarını belirtti.

Milli katılımı Türkel Fuarcılık firması tarafından gerçekleştirilen fuara, AİMSAD’ın yanısıra üyelerden Ankes ve Adaçam firmaları ile birlikte toplam 34 Türk firması iştirak etti.