ALL4WOOD Belgrad’da kapılarını açmaya hazırlanıyor
ALL4WOOD Belgrad’da kapılarını açmaya hazırlanıyor

AİMSAD’ın desteğiyle TÜYAP tarafından 08-11 Mart 2023 tarihleri arasında Belgrad’da organize edilecek olan ALL4WOOD – Uluslararası Orman Ürünleri, MDF, Yonga Levha, Parke, Mobilya Yan Sanayii ve Aksesuarları, Ağaç İşleme Makineleri ve Kesici Takımları Fuarı’nda AİMSAD üyesi Türk ağaç işleme makine sektörü temsilcileri gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

ALL4WOOD–Uluslararası Orman Ürünleri, MDF, Yonga Levha, Parke, Mobilya Yan Sanayii ve Aksesuarları, Ağaç İşleme Makineleri ve Kesici Takımları Fuarı, TÜYAP tarafından ilk kez 08-11 Mart 2023 tarihlerinde Sırbistan’ın Belgrad şehrinde düzenlenecek. AİMSAD’ın desteğiyle gerçekleşecek olan fuarın bir holü AİMSAD üyesi firmalar tarafından şimdiden kapatıldı. Ağaç işleme makineleri, orman ürünleri ve mobilya yan sanayi sektörlerindeki 35 yıllık deneyiminden aldığı güç ve küresel pazarı yönlendiren yeni bir fuar yaratma hedefiyle yola çıkan ALL4WOOD; güneydoğu Avrupa’nın yükselen yıldızı Belgrad’da, Balkan ülkelerinin lider mobilya üreticileri ile önemli ticari bağlantılar kurma fırsatı sunmayı amaçlıyor.

Katılımcılar, sektör profesyonelleri ile ticari bağlantılar kurma fırsatı yakalayacak

100’den fazla markanın yer alacağı ALL4WOOD Fuarı’nda katılımcılar alım heyeti çalışmaları kapsamında Sırbistan ve Balkan ülkeleri başta olmak üzere Polonya, Çekya, Romanya gibi orman ürünleri ve mobilya sektörünün önemli pazarlarından gelecek sektör profesyonelleri ile ticari bağlantılar kurma fırsatı yakalayacak.

AİMSAD ve üye firmaları gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor

Sektörün ihracat rakamlarının daha da artması için yurt dışı fuarlarının çok kritik organizasyonlar olduğunun bilincinde olan AİMSAD, bu yöndeki çalışmalarını 2023 yılında daha arttırma kararı aldı. 2022 yılında dünyanın birçok farklı ülkesinde düzenlenen fuarlara üye firmaları ile katılmayı devam eden AİMSAD’ın desteklediği ALL4WOOD Fuarı bunlar içinde özel bir yere sahip. Mart ayında düzenlenecek olan fuarda AİMSAD ve üye firmaları gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

“Bu projenin çok başarılı geçeceğinden hiç şüphem yok”

ALL4WOOD Fuarı ile ilgili değerlendirmede bulunan AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak; “TÜYAP ile yurt dışında farklı ülkelerde ve sadece Türk ağaç işleme makinesi üretici firmaların katılacağı bir ağaç işleme makinesi fuarı olan ALL4WOOD projesi için yola çıkarak, ilk durağı Ukrayna olarak belirlemiştik. Ancak, savaş durumu nedeniyle Ukrayna’da yapılması mümkün olamadığından rotamızı Sırbistan olarak belirledik. ALL4WOOD Sırbistan fuarımız 8-11 Mart 2023 tarihleri arasında Belgrad Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Belki de Türkiye’de ihtisas olarak ilk defa yapılacak bu projenin çok başarılı geçeceğinden hiç şüphem yok. Üye firmalarımız ile katılacağımız ALL4WOOD Fuarı’nın sektörümüze yeni bir soluk kazandıracağına inanıyorum” dedi.