Dubai Woodshow öncesinde fuarın detayları konuşuldu
Dubai Woodshow öncesinde fuarın detayları konuşuldu

Çok sayıda ülkeden firmanın katıldığı fuar hakkında bilgi vermek ve işbirliği olanaklarını ele almak üzere AİMSAD’a bir ziyaret düzenleyen Dubai Woodshow Genel Müdürü Walid Farghal, AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak ve AİMSAD İdari İşler Uzmanı Orkan Heriş tarafından ağırlandı.

Ortadoğu’nun ahşap ve ağaç işi imalat makinalarında en önemli platformu olarak kabul edilen Dubai Woodshow, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde (DWTC) 12-14 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Ahşap sanayi zincirindeki üreticiler, tüccarlar, tedarikçiler, makine firmaları ve son kullanıcılar için bir buluşma noktası olan Dubai Woodshow’da, ahşap ürünler, ağaç işleme makineleri, bıçaklar ve bıçaklar, aletler, aşındırıcılar, endüstri çözümleri gibi çok geniş bir yelpaze sergilenecek. AİMSAD fuara 10 üye firması ile Türk Pavilyonu olarak özel tasarımlı bir stantla katılım sağlayacak.

Çok sayıda ülkeden firmanın katıldığı fuar hakkında bilgi vermek ve işbirliği olanaklarını ele almak üzere AİMSAD’a bir ziyaret düzenleyen Dubai Woodshow Genel Müdürü Walid Farghal, AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak ve AİMSAD İdari İşler Uzmanı Orkan Heriş tarafından ağırlandı. 5 Ocak 2018 Cuma günü AİMSAD Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Dubai Woodshow Fuarı hakkında beklentiler ve yapılabilecekler hakkında bir fikir alışverişinde bulunuldu.

Görüşme sırasında, Dubai Wood- show’un bölgesel ve uluslararası şirketlerin ahşap ve ahşap işleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve alıcılar, tüccarlar ve yatırımcılar ile yeni stratejik ilişkiler kurmak için mükemmel bir fırsat sunduğunu dile getiren Dubai Woodshow Genel Müdürü Walid Farghal, 20-22 Haziran 2018 tarihlerinde Gabon Woodshow West Africa fuarı için de AİMSAD’ın katılım sağlamasının faydalı olacağı önerisini aktardı. Bu fuarın da AİMSAD üye firmaları için iyi bir pazar olabileceği vurgusunu yapan Farghal,  bu kapsamda fuar ile ilgili detayları AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak ile paylaştı.