AİMSAD İstanbul Mobilya Fuarı’na katıldı
AİMSAD İstanbul Mobilya Fuarı’na katıldı

AİMSAD, IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’nda All4Wood, WoodTech ve Intermob ile birlikte ortak stant açtı. Stantta hem AİMSAD üye firmaları ve çalışmaları ile ilgili hem de düzenlenecek fuarlarla ilgili ayrıntılı bilgi verildi.

AİMSAD, 25-31 Ocak 2022 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak organize edilen IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’na katıldı. All4Wood, WoodTech ve Intermob ile TÜYAP’ta ortak stant açan AİMSAD ziyaretçilere hem dernek çalışmaları hem de üye firmaları ile ilgili bilgi verdi.

Stantta Türk ağaç işleme makine sektörünün en büyük buluşma noktası olan WoodTech Fuarı ve bu fuar ile birlikte eş zamanlı olarak düzenlenen Intermob Fuarı’nın ve 17-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında AİMSAD’ın desteğiyle TÜYAP tarafından Kiev’de düzenlenecek olan All4Wood Fuarı’nın tanıtımı yapıldı. Yabancı ziyaretçilerin sık sık ziyaret ettiği stantta düzenlenecek olan fuarlara yoğun ilgili olduğu gözlemlendi.

Fuarın açılışına çevrimiçi bağlantı aracılığıyla katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; “Mobilya sektörü her geçen gün ilerliyor. Almanya’da iptal edilen, İtalya’da sönük geçen fuarların ardından İstanbul Mobilya Fuarı sektördeki önemli iş bağlantılarına sahne olacak. Bu vesileyle organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve fuarımızın bir dünya markası haline geleceğine inanıyorum” dedi.

 

“Yabancı ziyaretçilerin Türk ağaç işleme makinelerine olan ilgisi bizi çok memnun etti”

IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’nı değerlendiren AİMSAD Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sıla Acar, “Hava muhalefeti nedeniyle fuarın ilk günü oldukça sönük geçti, bu nedenle de fuar bir gün uzatıldı ancak sonraki günlerde beklenen ziyaretçi sayısına ulaşıldı. Ağaç işleme makine sektörü olarak, kendimizi mobilya sektöründen ayrı düşünmemiz mümkün değil. En önemli müşteri portföyümüzü mobilya sektörü oluşturuyor. Bu nedenle Mobilya Fuarı’na katılmaktan dolayı çok memnunuz. Fuar boyunca standımızda hem yerli hem de yabancı birçok ziyaretçiyi ağırladık. Özellikle yabancı ziyaretçilerin Türk ağaç işleme makinelerine olan ilgisi bizi çok memnun etti” diye konuştu.

Yabancı ziyaretçi sayısının yüksek olduğunu ifade eden Sıla Acar; “Özellikle Arap ülkelerinden, Rusya’dan, Hindistan’dan, Türki Cumhuriyetlerden ve Afrika ülkelerinden yoğun katılım olduğunu gözlemledik. Katılımcıların sektörümüz ve firmalarımız ile ilgili tüm sorularını yüz yüze cevaplama fırsatı yakaladık. Standımızda ayrıca 22-26 Ekim tarihleri arasında TÜYAP’ta eş zamanlı düzenlenecek olan WoodTech ve Intermob Fuarı’nın yanı sıra, mayıs ayında Kiev’de düzenlenecek olan All4Wood Fuarı ile ilgili de ayrıntılı bilgi verildi. Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da WoodTech Fuarı’nın yoğun katılım ile gerçekleşeceğinin sinyallerini fuardaki ilgiden çok net anladık. All4Wood Fuarı da yine ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti” dedi.