AİMSAD’dan ihracata ivme katan çalışma
AİMSAD’dan ihracata ivme katan çalışma

Ağaç işleme makineleri sektörü için gerçekleştirdiği çalışmalarla sektörün gelişimine katkı sunan AİMSAD, üyelerinin ürünlerini hedef pazarlara tanıtabileceği yeni bir portalı hizmete sundu.

AİMSAD, koronavirüs salgını nedeniyle hazırlık aşamasını hızlandırarak üye firmaların yurtdışına kendilerini tanıtmalarına katkı sağlamak amacıyla yeni bir portalı hayata geçirdi. Sektör firmaları www.turkishwoodworkingmachinery.com adresinde mağaza açarak ürün ekleyebiliyor ve arzu eden üyeler belirlenen tarifeler çerçevesinde reklam verebiliyor. Site ile üye firmalar ürünlerinin yurt dışına tanıtılması hedeflendiği için site tamamen İngilizce olarak tasarlandı. Öncelikle Avrupa ve Avrasya bölgelerinde güçlü bir tanıtımı yapılacak sitenin ilerleyen dönemde, üye talepleri de göz önünde bulundurularak, 4-5 farklı dilde olması hedefleniyor.

www.turkishwoodworkingmachinery.com

AİMSAD üyelerinin ücretsiz olarak faydalanacağı siteden arzu edenler ilave olarak banner reklam verebilecek. Elde edilen gelirler ise sitenin Google ve sosyal medya tanıtımlarında kullanılacak ve pandemi sonrasında katılımın planlandığı yurtdışı fuarlarında da yoğun bir şekilde tanıtımı yapılacak. Firma ve ürün bilgilerini eksiksiz eklemenin önemli olduğu sitede 65 üye yer alıyor ve 40 farklı kategoride, şu ana kadar 400’e yakın ürün girişi yapıldı.

Ayrıca, sitede AİMSAD hakkında detaylı bilgiler, ağaç işleme makineleri sektörü, Türkiye genel bilgileri ve sektörel haberler yer alıyor. Sadece AİMSAD üyelerinin kayıt olabileceği siteye firmalar üretimini gerçekleştirdiği veya temsilcisi olduğu ürünleri girebiliyor.