www.turkishwoodworkingmachinery.com başarısını kanıtladı
www.turkishwoodworkingmachinery.com başarısını kanıtladı

AİMSAD’ın üye firmalarının ürünlerini hedef pazarlara tanıtabilmesi için 2020 yılında hayata geçirdiği www.turkishwoodworkingmachinery.com portalı kısa sürede başarısını kanıtladı. 50 binin üzerinde tekil ziyaretçi tarafından ziyaret edilen web sitesi Türk ağaç işleme makinelerinin tüm dünyaya tanıtılmasında önemli bir rol oynuyor.

AİMSAD, üye firmalarının ihracatına destek sağlayacak çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda 2020 yılında yayına alınan www.turkishwoodworkingmachinery.com portalı ile üye firmalar makinelerini hedef pazarlarına kolay bir şekilde tanıtabiliyor.

Ağaç işleme makine sektörü için çok önemli bir çalışma olan portal şimdiye kadar 50 binin üzerinde ziyaret aldı. Web sitesine ait veriler incelediğinde söz konusu ziyaretçi sayısının yüzde 88’inin yeni ziyaretçi olduğu görüldü. Özellikle Hindistan, ABD, Çin, Birleşik Krallık, İran, Mısır, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya’dan ziyaret edilen web sitesinde her üyenin kendi firmasına ait online bir mağazası bulunuyor. Bu online mağazada firmaya ait iletişim bilgilerine, firma ürün kataloglarına, ürünle ilgili tüm detaylara hatta fotoğraf ve videolara ulaşılabiliniyor.

 

500’e yakın ürün girişi yapıldı

70 AİMSAD üyesinin yer aldığı www.turkishwoodworkingmachinery.com portalına şimdiye kadar 40 farklı kategoride yaklaşık 500’e yakın ürün girişi yapıldı. AİMSAD üyesi firmaların ücretsiz olarak yararlanabildikleri platformun tanıtımına büyük önem veren AİMSAD, bu kapsamda katılım sağladığı yurt dışı fuar ve organizasyonlarda web sitesine yönelik çalışmalar sürdürüyor. Arzu eden firmaların ilave olarak banner reklam verebildiği portalda, reklamlardan elde edilen gelirler de sitenin Google ve sosyal medya tanıtımlarında kullanılıyor. Mobil cihazlar üzerinden de rahatlıkla erişim sağlanan portalı ziyaret edenlerin yüzde 65’ini organik ziyaretçiler oluşturdu. Yüzde 35’lik kısım ise Google reklamları vasıtasıyla siteyi ziyaret etti.

 

“Portalın tanıtım çalışmalarına ara vermeden devam edeceğiz”

Tamamen İngilizce hazırlanan, sitede AİMSAD hakkında detaylı bilgiler, ağaç işleme makineleri sektörü, Türkiye genel bilgileri ve sektörel haberler yer alıyor. 2022 yılında www.turkishwoodworkingmachinery.com portalını geliştirmek için yeni çalışmaların devam edeceğini belirten AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak; “Dernek olarak çok değer verdiğimiz bir çalışma. Portalın tanıtım çalışmalarına bu yıl da ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.